برگزاری کارگاه آموزشی یکسان‌سازی داوران طرح دادرس در قم
برگزاری کارگاه آموزشی یکسان‌سازی داوران طرح دادرس در قم

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم از اجرای کارگاه آموزشی یکسان سازی داوران یازدهمین دوره طرح ملی دادرس (دانش آموزان آماده در روزهای سخت) به منظور برگزاری المپیاد آماده مرحله استانی تیم‌های برتر هر ‌شهرستان، در پایگاه امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان خبر داد.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، محمد رضا بهرامی ابراز کرد: کارگاه آموزشی یکسان سازی داوران یازدهمین دوره طرح ملی دادرس(دانش آموزان آماده در روزهای سخت) با تدریس استاد شهریار مزیدآبادی و با حضور ۴۰ نفر از مربیان استانی، در پایگاه امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان برگزار شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر قم توضیح داد: با توجه به برگزاری طرح ملی دادرس در ۱۰۰ مدرسه استان و اجرای مسابقات در سه سطح درون مدرسه‌ای، منطقه‌ای و شهرستانی، المپیاد آماده مرحله استانی با حضور تیم‌های برتر هر ‌شهرستان در دو بخش دختران و پسران برگزار می‌شود.

وی با توجه یکسان سازی داوران استانی به منظور برگزاری مسابقه‌های استانی یازدهمین دوره طرح ملی دادرس در هفته دوم تیر ماه، افزود: افزایش سطح ایمنی و کاهش خطرپذیری مدارس کشور با تکیه بر تربیت تیم‌های دانش آموزی آماده برای مقابله با حوادث، توسعه و ترویج ظرفیت‌های خود امدادی در میان دانش آموزان، ساماندهی تیم‌های اولیه مدیریت بحران مبتنی بر دانش آموزان آموزش دیده و توانمند و برخوردار از مهارت‌های گروهی، از اهداف اصلی برگزاری این کارگاه بود.

بهرامی با اشاره به آیتم‌های عمومی و سرفصل‌های تخصصی المپیاد آماده، بیان کرد: پناه گیری و خروج ایمن، اطفاء حریق، حمل مصدوم(گروهی)، ارزیابی و کنترل علائم حیاتی و احیاء قلبی ریوی، خونریزی، پانسمان بانداژ، شکستگی و آتل بندی و اسکان اضطراری و نحوه آزمون کتبی از مباحث آموزشی عمومی و تخصصی المپیاد آماده است که فراگیران نیز به صورت گروهی در این کارگاه تمرین کردند.

  • نویسنده : سید مرتضی منافی