سه وظیفه جامعه در قبال دفاع مقدس و شهدا
سه وظیفه جامعه در قبال دفاع مقدس و شهدا

مدیرکل اوقاف استان قم گفت: همه آحاد جامعه در مقابل فرهنگ دفاع مقدس و شهدا و ایثارگران، سه وظیفه اساسی بر عهده دارند.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، حجت‌الاسلام والمسلمین عباس اسکندری صبح امروز در همایش بزرگ جهاد تبیین که به مناسبت هفته دفاع مقدس در آستان مقدس امامزاده موسی مبرقع(ع) برگزار شد اظهار کرد: امروز وظایف مهمی بر عهده همه آحاد جامعه است، نخست اینکه یاد و خاطره رزمندگان، جانبازان و شهدای دوران جنگ را فراموش نکنیم و در راه زنده نگاه داشتن آن تلاش کنیم.

وی افزود: رهبر معظم انقلاب مکررا فرموده‌اند که زنده نگاه داشتن یا شهدا از مزد شهید کمتر نیست، در این سخن رازی نهفته است که بسیاری به آن رسیده‌اند و ممکن است برخی نرسیده باشند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم با بیان اینکه اگر بخواهیم انقلاب را با آرمان‌های امام و شهدا ادامه دهیم، این کار بدون ترویج فرهنگ ایثار و شهادت امکان‌پذیر نخواهد بود گفت: شهادت میراثی است که از انبیاء و اولیای الهی به ما رسیده تا آن را پاس بداریم و تا هنگامه ظهور امام عصر(عج) ادامه دهیم.

وی خاطرنشان کرد: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، وظیفه‌ای همگانی است و همه باید به سهم خود در این زمینه تلاش کنند؛ نسل جوان و نوجوان، دوران انقلاب و جنگ را ندیده‌اند و لازم است با اقدامات تبلیغی و ترویجی، در مقابل تبلیغات وسیع و سنگین دشمنان، خوراک مناسبی در اختیار آنها قرار دهیم.

اسکندری ادامه داد: همگان باید با همه توان، پای کار بیایند تا بتوانند سهم خود را در تبلیغ و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و زنده نگاه داشتن یاد و نام شهدا ایفا کنند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم با بیان اینکه جنگ گنجینه‌ای پایان‌ناپذیر است که باید قدرش را بدانیم گفت: همه باید درگیر فرهنگ ایثار و شهادت باشند و در راستای اعتلاء و ترویج آن بکوشند.

وی اضافه کرد: علاوه بر اینها، تکریم خانواده شهدا هم بر عهده ماست زیرا این خانواده‌ها عزیزترین‌هایشان را فدا کردند و فرزندانی در آنها تربیت شده، که جانشان را برای حفظ اسلام و قرآن و این آب و خاک در طبق اخلاص گذاشتند.

 

  • نویسنده : زهرا زنگنه