نیروی انتظامی، شایسته واژه‌های شجاعت و غیرت
نیروی انتظامی، شایسته واژه‌های شجاعت و غیرت

هر زمان نام نیروی انتظامی می‌آید، رشادت و شجاعت اولین واژه‌هایی هستند که به ذهن آدمی خطور می‌کنند و به حق می‌توان گفت این واژه‌ها، زیبنده مردان شجاع و با غیرت فراجا هستند.

 

زهرا زنگنه؛ سیزدهم مهرماه، روز نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران است. این روز یادآور فداکاری و ایثار مردان و زنانی است که شبانه‌‌روز برای برقراری امنیت و آرامش در کشورمان تلاش می‌کنند.

پلیس، یکی از مهم‌ترین نهادهای حاکمیتی در هر کشوری است که وظیفه حفظ امنیت و نظم عمومی را بر عهده دارد و در ایران، نیروی انتظامی با بیش از یک میلیون پرسنل، بزرگ‌ترین نیروی مسلح کشور است که در بخش‌های مختلف انتظامی، امنیتی، نظامی، امدادی و خدماتی فعالیت می‌کند.

نیروی انتظامی در کنار سایر نهادها در طول تاریخ ایران نقش مهمی در حفظ امنیت و آرامش کشور داشته و فرماندهان و پرسنل این نیرو، همواره و در همه حال امنیت و آرامش را سرلوحه خود قرار می دهند.

در سال‌های اخیر، نیروی انتظامی با بهره‌گیری از فناوری‌های نوین و آموزش‌های پیشرفته، توانسته است به سطح بالایی از توانمندی و اقتدار دست پیدا کند. این امر سبب شده که فراجا بتواند با موفقیت به تهدیدات امنیتی داخلی پاسخ دهد.

یادمان باشد که آرامش امروز ما مرهون فداکاری‌ها و رشادت‌های این مردان و زنان بزرگ و غیور است.

  • نویسنده : زهرا زنگنه