توصیه مهم مدیرکل اوقاف قم به متولیان موقوفات
توصیه مهم مدیرکل اوقاف قم به متولیان موقوفات

مدیرکل اوقاف استان قم از متولیان موقوفات غیر متصرفی خواست برای جلوگیری از بروز مشکلات اداری، حتما موقوفات خود را در این اداره کل به ثبت برسانند.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، حجت‌الاسلام والمسلمین عباس اسکندری پیش از ظهر امروز در حاشیه نشست خبری با اهالی رسانه که به مناسبت هفته وقف در حرم امامزاده موسی مبرقع(ع) برگزار شد اظهار کرد: اجرای امینانه نیت واقفان، یکی از مهمترین وظایف و رسالت‌های سازمان اوقاف به شمار می‌روند و این سازمان هیچ دخل و تصرفی در موقوفات غیر از نیت واقف ندارد.

وی افزود: بارها و در زمان حیات امام خمینی(ره) و بعد از آن در زمان زعامت حضرت آیت‌الله خامنه‌ای(مد ظله العالی)، از ایشان برای تغییر در مصرف عواید موقوفات استفتاء شده و در همه موارد، نظر آنها عمل دقیق به نیت واقف بوده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم خاطرنشان کرد: آن دسته از موقوفات که در اختیار ادارات کل اوقاف و امور خیریه هستند، دقیقا در راستای نیتی که در وقف‌نامه ثبت شده مورد استفاده قرار می‌گیرند و موقوفات غیر متصرفی هم که دارای متولی خاص هستند، به همین شکل باید اداره شوند و اداره اوقاف تنها بر عملکرد آنها نظارت دارد وگرنه همه کارهای اجرایی بر عهده متولیان است.

وی ادامه داد: موقوفات غیر متصرفی دارای متولی هم می‌توانند در اداره کل اوقاف به ثبت برسند که این کار مزایایی برای آنها دارد که از آن جمله می‌توان به بهره‌مندی از خدمات خاص ادارات و نهادهای عمومی و دولتی اشاره کرد.

اسکندری تصریح کرد: بر این اساس از متولیان این گروه از موقوفات می‌خواهیم برای جلوگیری از بروز مشکلات اداری یا بهره‌مندی از مزایایی که برای موقوفات در نظر گرفته شده، موقوفه‌های در اختیارشان را در اداره کل اوقاف به ثبت برسانند.

  • نویسنده : صدرالدین فلاح