همایش گرامیداشت روز بیمه در قم برگزار می‌شود
همایش گرامیداشت روز بیمه در قم برگزار می‌شود

رئیس شورای هماهنگی شرکت بیمه های استان قم از برگزاری همایش گرامیداشت  روز بیمه در روز پنج شنبه 9 آذرماه سال جاری با حضور مسئولانی از بیمه مرکزی و سندیکای بیمه گران در تالار شیخ مفید دانشگاه قم خبر داد.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، محسن عابدی در نشست خبری شورای هماهنگی صنعت بیمه استان قم که به میزبانی بیمه سینا برگزار شد، به معرفی شورای هماهنگی بیمه ها در کشور پرداخت و اظهار کرد: این شورا به ابتکار بیمه مرکزی و همت کارشناسان و تعامل شرکت های بیمه در سطح کشور راه اندازی شده است.

وی با عنوان اینکه وظیفه اصلی این شورا ایجاد هماهنگی بیشتر بین شرکت های بیمه و ایجاد مسیرهای جدیدی است که صنعت بیمه را به اهداف خود نزدیک کند، تصریح کرد: فراگیر شدن صنعت بیمه در گرو هماهنگی شرکت های بیمه در زمینه های گوناگونی در امر آموزش، تبلیغات، امور رسانه ها و فعالیت های نظیر آن در استان ها است.

رئیس شورای هماهنگی بیمه ها در استان قم گفت: در گذشته هیچ استراتژی مشخصی نسبت به عملکرد بیمه ها وجود نداشت و همه شرکت ها براساس دستورالعمل شرکت های خود فعالیت داشتند و این شورا با ایجاد هماهنگی نسبت به ساماندهی  این وضعیت اقدام می کند.

وی افزود: در حال حاضر شورای هماهنگی بیمه های استان قم متشکل از چهار کارگروه است که شامل کارگروه روابط عمومی، فرهنگ سازی و آموزش، کارگروه امور نمایندگان و رسیدگی به تخلفات و شکایات و حقوقی،کارگروه فنی و مناقصات و کارگروه درمان می شود که فعالیت مستمر و مفید کارگروه ها موجب تحول صنعت بیمه در استان قم را به دنبال دارد.

عابدی  با تبیین نقش صنعت بیمه در جامعه اظهار کرد: بیمه موجب رفع نگرانی بسیاری از سرمایه گذاران می شود و در صورتی که شخص سرمایه گذار پس از عمل سرمایه گذاری نگران از دست رفتن سرمایه و یا بروز حادثه باشد شرکت بیمه با توجه به سرمایه گذاری و نوع پوشش بیمه ای که به بیمه گذار ارائه کرده است خسارت را به بیمه گذار پرداخت کند.

رئیس شورای هماهنگی بیمه های استان قم با اشاره به اینکه صنعت بیمه برای سطح وسیعی از جامعه ایجاد اشتغال کرده است، گفت: کارشناسان، نمایندگان،کارگزاران، بازاریابان و… که در یک چرخه منظم همه مشغول فعالیت هستند.

وی با تاکید براینکه در دوران شیوع کرونا شرکت های بیمه مبالغ فراوانی را به عنوان خسارت به خانواده متوفیان ارائه دادند، بیان کرد: این مبالغ چه با سرمایه کم و چه با سرمایه زیاد موجب آلام و تسکین دردهای آنان شد که امیدواریم این آرامش فرهنگ بیمه در ذهن مردم جامعه نقش ببندد.

عابدی با اشاره به برخی شایعه ها مبنی برعدم پرداخت خسارت علی رغم خرید بیمه، گفت: این مسئله ناشی از مشاوره نادرست و تهیه بیمه نامه نامناسب است.

وی در بخش دیگری از سخنانش به کم توجهی برخی افراد نسبت به تهیه بیمه نامه مناسب، عنوان کرد: همه روزه شاهد هستیم شمار بالایی از مردم دچار حوادثی می شوند که مشکلات فراوانی برای آنان پیش می آید و دست به دامان شرکت های بیمه می شوند و زمانی مراجعه می کنند که دیر شده است.

رئیس شورای هماهنگی بیمه های استان قم در بخش پایانی سخنانش به برگزاری برنامه های هفته بیمه به میزبانی بیمه سینا اشاره کرد و گفت: با هدف ایجاد تعامل و ارتباط با فعالان صنعت بیمه و گسترش فرهنگ بیمه؛ همایشی با حضور مهمانانی از سندیکای بیمه گران و بیمه مرکزی برگزار می شود.

افزایش ۱۸ درصدی تصادفات درون استانی

سعید عاصم آبادی دبیر شورای هماهنگی بیمه های استان قم هم در این نشست با بیان اینکه حق بیمه تولیدی صنعت بیمه قم در سال ۱۴۰۲ ، بیش از ۲ هزار میلیارد تومان بود، اظهار کرد: مبلغی حدود ۱۳۰۰ میلیارد تومان به عنوان خسارت به زیان دیدگان و بیمه شدگان پرداخت شد که نشان از این است که بخش گسترده ای از وجوه دریافتی حق بیمه به خود مردم پرداخت  می شود.

وی با اشاره به اینکه در صنعت بیمه استان قم هزار نماینده و ۱۵ کارگزار مشغول فعالیت هستند، تصریح کرد: در حال حاضر ۲۱ شرکت بیمه ای شعبه صدور و خسارت دارند که همراه با شعبه تامین خسارات در این استان به بیمه گذاران خدمات ارائه می کنند.

دبیر شورای هماهنگی بیمه های استان قم با تاکید براینکه بیش از هزار نماینده جنرال در قم فعال هستند، عنوان کرد: دفاتر این نمایندگان در سطح شهر با برندهای مختلف بیمه ای مشغول فعالیت دارند و خدمات متنوعی به مردم جامعه ارائه می کنند.

وی با تاکید براینکه خانواده صنعت بیمه در استان قم شامل ۱۰ هزار نفر می شوند، گفت: این شمار شامل نمایندگان بیمه های جنرال، بیمه های عمر، پرسنل شرکت های بیمه ای، کارگزاران و نمایندگان حقوقی می شود.

فوت ۳۳ راکب موتور سوار در ۶ ماه نخست سال جاری

دبیر شورای هماهنگی بیمه های استان قم همچنین با اشاره به آخرین آمارهای اخذ شده از پلیس راهور استان بیان کرد: در ۶ ماه نخست سال جاری از میزان کل فوتی های ناشی از حوادث رانندگی ۳۳ فوتی مربوط به راکبان موتورسیکلت بود که نشان از ریسک بالای موتور سواری در قم دارد ولازم است برای جلوگیری از وقوع حوادث ناشی از موتورسیکلت برنامه مناسبی برای فرهنگ سازی در استفاده از کلاه ایمنی برای جامعه اجرایی شود.

عاصم آبادی تصریح کرد: آمار دیگری که در این زمینه وجود دارد حاکی از آن است که براساس آمارها تصادفات درون استانی نسبت به سال گذشته ۱۸ درصد افزایش داشته است و هزینه های گزافی را برای بیمه گذاران و شرکت های بیمه بوجود آورده است و ما اگر بتوانیم با توسعه فرهنگ ترافیکی در بین رانندگان تاثیرگذار باشیم می توانیم تاثیر مثبتی داشته باشیم.

فرهنگ سازی والاترین هدف در برنامه های هفته بیمه

محمود لاچینانی نائب رئیس شورای هماهنگی بیمه های استان قم هم در این نشست با اشاره به اینکه میزبان برگزاری همایش گرامیداشت روز بیمه و برنامه های این هفته برعهده بیمه سینا است، اظهار کرد: بیمه سینا در کنار سایر شرکت های بیمه در تلاش است تا با تحقق این شعار که همه بیمه ها عضو یک خانواده هستند، خدمات مناسبی را به مردم ارائه کند.

وی با بیان اینکه فرهنگ سازی والا ترین هدفی است که در برنامه های گرامیداشت هفته بیمه دنبال می شود، تصریح کرد: در این هفته؛ برنامه های متنوعی دنبال می شود که در تلاش هستیم فرهنگ بیمه را بیش از گذشته در سطح استان توسعه دهیم.

نائب رئیس شورای هماهنگی بیمه های استان قم با اشاره به برنامه هایی که برای گرامیداشت هفته بیمه به اجرا می رسد، گفت: دیدار با علما  و مراجعی مانند آیت الله سعیدی تولیت آستان مقدس حضرت معصومه (س)، آیت الله اعرافی رئیس حوزه های علمیه ،آیت الله نوری همدانی و آیت الله فاضل لنکرانی از جمله برنامه های این هفته است.

وی، دیگر برنامه های این هفته را ایستگاه نقاشی با موضوع بیمه و نواختن زنگ بیمه در یکی از مدارس قم ذکر کرد و گفت: همچنین در روز پنج شنبه ۹ آذرماه سال جاری گردهمایی فعالان صنعت با حضور رئیس کل بیمه مرکزی ،دبیرکل سندیکای بیمه گران ایران و مدیران عامل شرکت های بیمه استان قم بیمه در تالار شیخ مفید دانشگاه قم برگزار می شود.

وی با اشاره به سایر برنامه های روز همایش صنعت بیمه عنوان کرد: در این روز از تمامی نمایندگان برتر شرکت های بیمه و پیشکسوتان این صنعت در استان قم به پاس فعالیت هایشان تقدیر می‌شود.

  • نویسنده : زهرا زنگنه