اهدای ۳۰ کلاه ایمنی به راکبان موتورسیکلت در قم 
اهدای ۳۰ کلاه ایمنی به راکبان موتورسیکلت در قم 

در راستای پویش مردمی «من از کلاه ایمنی استفاده می‌کنم» و به همت صندوق تامین خسارت‌های بدنی، شورای هماهنگی شرکت‌های بیمه و با مشارکت پلیس راهور استان قم، 30 کلاه ایمنی به راکبان موتورسیکلت‌ها اهدا شد.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، هیئت رئیسه شورای هماهنگی شرکت‌های بیمه، رئیس صندوق تامین خسارت های بدنی به همراه رئیس پلیس راهور در راستای ادامه پویش مردمی «من از کلاه ایمنی استفاده می کنم با حضور در یکی از  مراکز اخذ گواهینامه موتورسیکلت در قم حضور یافتند.

در ابتدای این مراسم سرهنگ صدفی رئیس پلیس راهور استان قم با ارائه گزارشی از تلفات حوادث رانندگی ناشی از عدم استفاده از کلاه ایمنی، اظهار کرد: اغلب تصادفات موتورسیکلت در قم که متاسفانه منجر به فوت راکبان موتورسیکلت می شود به دلیل عدم استفاده از کلاه ایمنی است.

وی در ادامه سخنانش به طرح پلیس راهور جهت صدور گواهینامه موتورسیکلت در یک روز اشاره و بیان کرد:  اخذ گواهینامه آسان و یک روزه در ۱۷ استان کشور شامل آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، البرز، تهران، سمنان، تبریز، زنجان، قزوین، قم، کردستان، کرمانشاه، گلستان، گیلان، مرکزی، ویژه غرب، ایلام و کردستان در حال اجرا است که تلاش‌ها برای تعمیم و اجرای سراسری آن به کل کشور در حال انجام است.

سرهنگ صدفی در ادامه با بیان تعداد بالای فوتی های موتورسیکلت در استان قم عنوان  کرد:  فرهنگ سازی استفاده از کلاه ایمنی و رعایت قانون و مقررات راهنمایی و رانندگی یک وظیفه اخلاقی و شرعی است .

در بخش دیگری از این مراسم محسن عابدی رئیس شورای هماهنگی شرکت های بیمه استان قم، هدف از اجرای این طرح که با مشارکت پلیس راهور تا کنون در پنج مرحله انجام شده است را ترویج فرهنگ استفاده از کلاه ایمنی در جامعه ذکر کرد و گفت: فوت و یا مصدوم شدن راکب موتور سیکلت به دلیل عدم استفاده از کلاه ایمنی موجب آسیب های فراوان از جمله از هم گسیختن آشیل یک خانواده می شود .

در پایان مراسم به قید قرعه به تعدادی از حاضرین که جهت اخذ گواهینامه موتور سیکلت به یکی از آموزشگاه های تعلیم رانندگی در شهر قم مراجعه نموده بودند کلاه ایمنی اهدا شد.

  • نویسنده : سمانه سادات فقه سبزواری