جشنواره نماز و نیایش روایت‌گر شکوه بندگی در برابر پروردگار است
جشنواره نماز و نیایش روایت‌گر شکوه بندگی در برابر پروردگار است

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم گفت: جشنواره ملی نماز و نیایش به روایت دوربین می تواند شکوه بندگی را همراه با خضوع و خشوع در برابر پروردگار روایت کند.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم به نقل از ستاد خبری جشنواره نماز و نیایش، امیرعلی عموزاده دبیرنهمین جشنواره نماز و نیایش به روایت دوربین در حاشیه  رونمایی از کتاب و افتتاح نمایشگاه عکس  این جشنواره اظهار کرد: این جشنواره که میزبانی آن با استان قم است در راستای ترویج فرهنگ معنویت با زبان هنر به مدت ۳ روز برگزار می شود.

وی با بیان اینکه جشنواره نماز و نیایش به روایت دوربین می تواند شکوه بندگی را همراه با خضوع و خشوع در برابر پروردگار روایت کند، تصریح کرد: بر سینماگران و هنرمندان فیلم ساز کشور واجب است تا با الهام از روح عبادی فرهنگ معنویت زمینه ساز جلب نگاه و توجه مخاطبان جهانی به هنر سینما محور تعالی دین مبین اسلام باشد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم اضافه کرد: تاریخ تمدن ساز از ویژگی های شهر قم محسوب می شود و وجود بارگاه حضرت معصومه (س)، وجود پربرکت مراجع عظام، وجود مدارس علمیه و مراکز دانشگاهی متعدد با حضور طلاب و دانشجویان از ۱۲۸ کشور جهان گویای این مسئله است.

عموزاده خاطرنشان کرد: جشنواره ملی نماز و نیایش  به روایت دوربین که اکنون در ایستگاه نهم قرار گرفته یکی از ظرفیت های ویژه قم است که روایت مبانی دینی را با زبان هنر پیش گرفته است.

  • منبع خبر : ستاد خبری جشنواره نماز و نیایش