برنامه‌های ویژه کودکان در حرم امامزادگان قم اجرا می‌شوند
برنامه‌های ویژه کودکان در حرم امامزادگان قم اجرا می‌شوند

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم گفت: در سال جاری بنا داریم ویژه برنامه‌هایی را برای کودکان و با محوریت بقاع متبرکه اجرایی کنیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، حجت‌الاسلام والمسلمین عباس اسکندری پیش از ظهر امروز در سخنرانی قبل از خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر قم در مصلی قدس با اشاره به حوزه‌های گوناگون فعالیت سازمان اوقاف اظهار کرد: برنامه‌های قرآنی و برگزاری مسابقات داخلی و بین‌المللی، اعزام مبلغ در مناسبت‌های تبلیغی، فعالیت‌های خیریه، طرح‌های مناسبتی فرهنگی و اجتماعی و برطرف کردن نیازهای جامعه بر اساس نیت واقفان، حیطه‌های گوناگون فعالیت این سازمان را تشکیل می‌دهند.

وی افزود: موقوفات با نیت‌های متنوعی در سراسر کشور از جمله استان قم وجود دارند که صدقه جاریه‌ای برای واقفان به شمار می‌روند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم با بیان اینکه آزادی زندانیان جرایم غیر عمد هم جزو نیت واقفان است گفت: این اداره کل از محل موقوفاتی با همین نیت، سال گذشته و در ایام الله دهه فجر و به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، هزینه آزادی ۴۰ نفر از زندانیان قم را پرداخت کرد و امسال هم این آمادگی را داریم که در تعامل با اداره کل زندان‌های استان و همکاری خیرین، نسبت به انجام این کار اقدام کنیم.

وی خاطرنشان کرد: در کنار همه برنامه‌های فرهنگی، خدماتی هم به زوار بقاع متبرکه ارائه می‌شود و بر این اساس در سال جاری قصد داریم برنامه‌ای ویژه کودکان را با محوریت حرم مطهر امامزادگان اجرایی کنیم.

اسکندری همچنین از اجرای طرح افق با موضوعات اجتماعی، فرهنگی و قرآنی خبر داد و گفت: این طرح به زودی و با محوریت بقاع متبرکه در سطح استان قم اجرایی خواهد شد.

انتهای پیام/