مسئولان قم به فکر ایمن‌سازی پاساژهای قدیمی افتادند
مسئولان قم به فکر ایمن‌سازی پاساژهای قدیمی افتادند

مدیرکل بحران استان قم گفت: برخی از پاساژهای قدیمی قم از نظر ایمنی در شرایط مطلوبی قرار ندارند به همین‌ منظور با همکاری آتش‌نشانی و اتاق اصناف یک‌ پاساژ را انتخاب خواهیم کرد تا کارهای مربوط به ‌ایمن‌سازی آن به صورت کامل انجام شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، محسن اروجی در دومین جلسه ستاد مدیریت بحران شهرداری قم گفت: سیلابی که امسال داشتیم مسئولین امر را در سراسر کشور متوجه این نکته کرد که رودخانه‌ها را نباید فراموش کرد، در غالب نقاط کشور در سطح و بستر رودخانه پروژه‌های اجرایی انجام شده و در حال انجام است که مهم‌ترین علت خسارات سیل اخیر همین مسئله بوده و یک‌علامت خطر مهم است.

وی افزود: کارهای خوبی که از جانب آبخیزداری قم انجام گرفت سبب شد تا حد زیادی از خسارت در شهر قم کاسته شود، چه بسا عدم وجود بندهای بالادستی سبب آب گرفتگی حرم مطهر، حوزه‌ها و پارکینگ زائر می‌شد.

اروجی تصریح کرد: ستاد مدیریت بحران استان با کمک مالی دولت، پروژه‌های پیشگیری داخل شهر را در دستور کار دارد تا با بررسی و شناسایی کارشناسان مربوطه، نقاط آسیب پذیر مشخص و مقاوم سازی دیواره‌های ساحلی و مکان‌هایی که نیاز به دیوار ساحلی دارند هر چه سریع‌تر انجام پذیرد.

مدیرکل بحران استان قم ضمن مطلوب ندانستن ایمنی برخی از پاساژهای قدیمی قم اظهار کرد: با یک اتفاق ساده خطرات فراوانی را این پاساژها به همراه خواهند داشت، به همین‌ منظور با همکاری آتش نشانی و اتاق اصناف یک‌ پاساژ را انتخاب خواهیم کرد تا کارهای مربوط به ایمن‌سازی آن به صورت کامل انجام و نمونه کاری شود برای پاساژهای دیگر که شرایط ایمنی مطلوبی ندارند.

انتهای پیام/د

 

  • منبع خبر : روابط عمومی شهرداری قم