آغاز ارائه خدمات الکترونیکی اظهارنامه مالیاتی ویژه اعضای نظام مهندسی قم
آغاز ارائه خدمات الکترونیکی اظهارنامه مالیاتی ویژه اعضای نظام مهندسی قم

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان قم ازآغاز ارائه خدمات الکترونیکی اظهارنامه مالیاتی ویژه مهندسان ، در این سازمان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، امین مقومی اظهار کرد: خدمات ثبت الکترونیکی اظهارنامه مالیاتی سال ۹۷ ، ویژه مهندسان و کاردان های دارای پروانه اشتغال تا پایان سال۹۷ ، از سوی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قم ارائه می شود.

وی گفت : ارائه خدمات ثبت الکترونیکی اظهارنامه مالیاتی به مهندسان عضو ، همانند سال های گذشته و در راستای تسهیل و تسریع در انجام امور مالیاتی و همچنین حفظ شئونات مهندسان سازمان صورت می گیرد.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قم با بیان اینکه در سال گذشته تعداد بیش از هزار و ۸۰۰ نفر از مهندسان از خدمات ثبت الکترونیکی اظهارنامه مالیاتی بهره مند شدند افزود: در سال جاری نیز خدمات ثبت الکترونیکی اظهارنامه مالیاتی به مدت ۱۰ روز و با استقرار چهار باجه پیشخوان ، یک باجه راهنما در ساختمان شماره دو سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قم واقع در بلوار امین نبش کوچه ۸ دایر است .

مقومی ادامه داد : مهندسان عضو سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قم می توانند تا ۳۱ خرداد در دو نوبت کاری ، صبح ها از ساعت ۸:۳۰ الی ۱۳ و عصرها نیز از ساعت ۱۴:۳۰ الی ۱۸:۳۰ به محل ساختمان شماره دو سازمان مراجعه کنند.

وی گفت: مراحل ثبت الکترونیکی اظهارنامه مالیاتی برای مهندسان عضو ؛ رایگان و بر عهده سازمان بوده که مهندسان قبل از مراجعه می بایست اطلاعات اقتصادی خود را در سامانه تکمیل کنند.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قم با بیان اینکه امکان پرداخت مالیات به صورت نقد و اقساط در چهار مرحله نیز فراهم است اضافه کرد : مهندسان در مراجعه به سازمان برای تکمیل و ارائه فرم اظهارنامه مالیاتی باید مدارکی همچون برگه قطعی مالیات سال ۱۳۹۶ اخذ شده از دارایی برای کسانی که در سال گذشته اظهارنامه مالیاتی ارسال نموده اند،کد رهگیری پیش ثبت نام کد اقتصادی،کد ملی، کد پستی مندرج در قبض تلفن آدرس اعلام شده به حوزه مالیاتی خود در زمان تشکیل پرونده مالیاتی و تکمیل فرم پیش نویس ثبت اظهارنامه مالیاتی اعضای نظام مهندسی عملکرد سال ۹۷ را به همراه داشته باشند.

انتهای پیام/د