کاهش ۲۸ درصدی جرائم خاص امنیتی در استان قم
کاهش ۲۸ درصدی جرائم خاص امنیتی در استان قم

فرمانده نیروی انتظامی استان قم گفت: در جرائم خاص امنیتی با ۴۷ درصد کاهش روبرو هستیم که این نشان‌دهنده کاهش جرائم با شیب ملایم در استان قم است.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، سردار عبدالرضا آقاخانی در نشست خبری با اصحاب رسانه که ظهر امروز در سالن مراسمات نیروی انتظامی قم برگزار شد، ضمن تبریک اعیاد دهه ولایت اظهار کرد: ناجا در سال ۹۸ با توجه به مسئولیت‌هایی که بر عهده داشته مأموریت‌های مختلفی را نیز انجام داده است که نتیجه این مأموریت‌ها روند رو به کاهش جرائم نسبت به سال گذشته است.

وی با بیان اینکه تمام موفقیت‌های نیروی انتظامی استان قم با کمک و همیاری شورای تأمین و مجموعه دستگاه‌های امنیتی بوده است، افزود: استان قم ازنظر سرقت  در رده ۲۹ کشور است که این آمار کاهش چشمگیری نسبت به سال گذشته دارد.

فرمانده نیروی انتظامی استان قم یکی دیگر از مأموریت‌های خود را مبارزه با کالای قاچاق دانست و گفت: به همت مأموران نیروی انتظامی استان قم کشف و شناسایی کالای قاچاق در استان قم ۳درصد افزایش داشته که۱۲  هزار میلیارد تومان کشفیات قاچاق را به همراه داشته است.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: با کشف ۱۸ باند قاچاق مواد مخدر توانستیم ۶۵ درصد افزایش کشف نسبت به ۴ ماه مشابه سال گذشته داشته است.

آقاخانی فضای مجازی را یکی از پرطرفدارترین فضاها برای خلاف‌کاران دانست و گفت: متأسفانه جرائم فضای مجازی ۶۰۰ درصد رشد داشته اما کشفیات ما نیز نسبت به سال گذشته ۱۹۶ درصد افزایش پیداکرده است.

فرمانده نیروی انتظامی استان قم با اشاره به تأثیر مقابله‌ها و احکام خوب صادرشده قوه قضاییه نسبت به جرائم افزود: ۲۱ درصد در زمینهٔ شرارت، ۲۸ درصد در زمینهٔهای اخلاقی و ۳۲ درصد نزاع و درگیری نسبت به ۴ ماهه مشابه سال گذشته کاهش پیداکرده است.

وی با بیان کاهش ۸ درصدی تصادفات جاده‌ای در استان قم ادامه داد: در جرائم خاص امنیتی نیز با ۴۷ درصد کاهش روبه‌رو هستیم که این نشان‌دهنده کاهش جرائم با شیب ملایم در استان قم است.

آقاخانی با قدردانی از آیت‌الله سعیدی و قرارگاه فرهنگی ۱۹ دی برای تصمیمات درست و بجا در زمینه عفاف و حجاب خاطرنشان کرد: طرح ناظر یک ناجا برای مقابله با کشف حجاب در خودروها بود که در طرح ناظر ۲ به اماکن و کشف مکان‌های آلوده می‌پردازیم.

وی گفت: مقابله با دلارفروشان غیرمجاز و کلاه‌برداران اینترنتی در دستور کار ویژه ما قرار دارد که شاهد این‌چنین جرائم استان قم نباشیم.

انتهای پیام/