کنگره ملی شهدای استان قم آبان ۹۹ برگزار می‌شود
کنگره ملی شهدای استان قم آبان ۹۹ برگزار می‌شود

رئیس ستاد برگزاری کنگره ملی شهدای استان قم گفت: کنگره ملی 6000 شهید استان قم آبان‌ماه سال آینده برگزار خواهد شد.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، احمد حاجی‌زاده ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران، با بیان اینکه نخستین کنگره شهدا در کشور در سال ۷۳ در قم برگزار شد اظهار کرد: این کنگره با عنوان کنگره شهید زین‌الدین با حضور حضرات آیات جوادی آملی و مشکینی و سرلشکر محسن رضایی برگزار شد که بازخورد و تاثیر بسیاری داشت.

وی با تاکید بر اینکه در پی برگزاری این کنگره در استان‌های دیگر نیز برگزاری کنگره‌های شهدا در دستور کار قرار گرفت گفت: در ابتدا کنگره‌های شهدا هر سه سال یکبار برگزار می‌شد اما به مرور با توجه به اثرات بالای آنها سرعت برگزاری بالاتر رفت و امسال ۳ کنگره در کشور برگزار می‌شود و دور نخست برگزاری کنگره‌ها به اتمام خواهد رسید.

رئیس ستاد برگزاری کنگره ملی شهدای استان قم با بیان اینکه دور دوم کنگره شهدا سال آینده مجددا از قم آغاز خواهد شد افزود: دوره قبل با نام شهید زین‌الدین کنگره برگزار شد و این دوره کنگره با نام ۶۰۰۰ شهید استان قم برگزار می‌شود.

وی با تاکید بر پیگیری ویژه مقام معظم رهبری در خصوص روند برگزاری کنگره‌های شهدا تصریح کرد: رویکرد ما این است که تمام دغدغه‌ها و رویکردهای مقام معظم رهبری در خصوص کنگره ها را به عنوان راهبرد اساسی کنگره قم در دستور کار قرار دهیم و چشم‌انداز ما سیره و رویکرد رهبری باشد.

حاجی‌زاده با بیان اینکه کنگره شهدای استان قم با جلسه رسمی در استانداری در سوم محرم کلید خورده است افزود: رویکرد مدیریتی استان به برگزاری این کنگره بسیار مثبت است و همراهی و همکاری خوبی با ستاد برگزاری انجام می‌شود.

حاجی زاده با اشاره به شعار کنگره شهدای استان قم اظهار کرد: برای تعیین شعار کنگره با افراد مختلفی بحث و بررسی داشتیم تا در نهایت شعار «قم سرآمد شهادت و سرافرازی» برگرفته از سخنان مقام معظم رهبری در دیدار یکی از خانواده شهدای قم برای این کنگره تعیین شد.

وی تصریح کرد: کنگره ملی ۶۰۰۰ شهید استان قم آبان‌ماه سال آینده برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/

  • نویسنده : صدرالدین فلاح