زیرساخت‌های زیست محیطی قم برای روند پرشتاب مهاجرپذیری آماده نیست
زیرساخت‌های زیست محیطی قم برای روند پرشتاب مهاجرپذیری آماده نیست

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم با بیان اینکه قم شهری است که دائم مهاجر پذیر است،گفت: در حالی شاهد افزایش مهاجرت پذیری در قم هستیم که زیرساخت‌های لازم برای این جمعیت در این شهر وجود ندارد.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، سیدرضا موسوی مشکینی پیش از ظهر در نشست خبری که در اداره کل محیط زیست استان قم با اشاره به آلودگی هوا در آذرماه و اوایل دی ماه در قم،گفت: برای رفع آلودگی‌هایی که هوای قم را فرا گرفته بود از سوی این نهاد تمهیداتی انجام شد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم با بیان اینکه دستگاه‌های صنعتی سعی می‌کنند تا مولفه‌های اقتصادی را پررنگ کنند،گفت:اما محیط زیست به همه ابعاد توجه دارد و در کنار توجه به مبانی فرهنگی، اقتصادی و صنعتی به رسالت واقعی خود مبنی بر اهمیت به مسائل زیست محیطی نیز به صورت جدی توجه دارد.

وی با بیان اینکه قم شهری است که دائم مهاجر پذیر است،گفت: در حالی شاهد افزایش مهاجرت پذیری در قم هستیم که زیرساخت‌های لازم برای این جمعیت در این شهر آماده نشده است.

موسوی مشکینی با اشاره به اینکه در شهر قم یک میلیون و ۲۵۰ هزار نفر جمعیت ساکن هستند، تصریح کرد: ۹۵ درصد این جمعیت شهرنشین هستند که این مسئله تنها در قم وجود دارد.

وی با تاکید بر اینکه محورهای استان مملو از فعالیت‌های صنعتی هستند، گفت: در این راستا باید نگاه ویژه و همراه با تدبیر در برنامه ریزی‌ها وجود داشته باشد.

موسوی مشکینی گفت: یک واحد آلایند در سلفچگان و یک واحد ضایعاتی در قلعه صدری پلمب شد و همچنین از فعالیت یک واحد‌های ریخته گری در محدوده جاده کاشان ممانعت بعمل آمد و پرونده تخلفات ۹ واحد نیز به مراجع قضایی ارجاع شد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم با عنوان اینکه اگر لازم باشد باید مطالعات آمایشی مورد بازبینی قرار بگیرد، گفت: اما هنوز حساسیت برای مسؤولان بوجود نیامده تا به این مسئله به صورت جدی توجه داشته باشند.

وی در پایان گفت: وضعیت آلودگی هوای قم را در آذر ماه مورد اشاره قرار داد و در این بازه زمانی ۲۰۰ مورد پایش روزانه از صنایع صورت گرفت که به ۳۰ واحد اخطار کتبی داده شد و۳ مورد نیز پایش شبانه شهر قم و ۸ مورد نیزپایش شبانه سلفچگان انجام شد.

انتهای پیام/

  • نویسنده : فاطمه میرزابابایی