بازسازی ۳۵۰۰ واحد مسکونی در بافت فرسوده قم
بازسازی ۳۵۰۰ واحد مسکونی در بافت فرسوده قم

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی قم گفت: سه هزار و 500 واحد مسکونی در 60 هکتار از بافت فرسوده منطقه خاکفرج قم احداث خواهد شد.

 

به گزارش پایگاه خبری تخلیلی دیدار قم، داریوش بلدی روز یکشنبه در جمع خبرنگاران گفت:طرح اقدام ملی مسکن،‌ علاوه بر ساخت واحدهای جدید در شهرک پردیسان قم، در قالب همین طرح می‌توان در بافت فرسوده شهر هم واحدهای مسکونی ساخت.

وی گفت: تاکنون حدود ۷۵۰ نفر از متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن برای احراز هویت دعوت و تاکنون ۳۵۰ نفر احراز هویت شده‌اند؛ این افراد باید در بانک حساب افتتاح کنند تا کار با سرعت بیشتری انجام شود.

وی اضافه کرد:تفاهم‌نامه‌ای برای مشارکت دستگاه‌های ذیربط در ساخت واحدهای مسکونی در بافت فرسوده آماده ‌شده و مقرر است بنیاد مسکن در ۶۰ هکتار از بافت فرسوده منطقه خاکفرج، سه هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی بازسازی نماید، همچنین میزان تسهیلاتی که بانک مسکن به بافت فرسوده تعلق میگیرد از ۸۰۰ تا ۲ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال براساس متراژ واحد است.

وی در ادامه گفت:شهرداری و شورای اسلامی شهر قم عوارض ساختمانی این واحدها را در این منطقه رایگان اعلام نموده، هزینه خدمات نظام‌مهندسی نیز با ۵۰ درصد تخفیف و تسهیلات بافت فرسوده و ودیعه مسکن نیز از سوی بانک به متقاضیان ارائه می‌شود.

به گفته مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی قم،‌ ۳۰ درصد هزینه طرح اقدام ملی مسکن از طریق تسهیلات و ۷۰ درصد نیز آورده متقاضیان است، افرادی که در مرحله اول ثبت‌نام و مدارک خود را در سامانه تکمیل کرده‌اند، تا ۱۵ تیرماه پیامک واریز وجه به‌حساب برای آن‌ها ارسال می‌شود.

مدیر امور شعب بانک مسکن قم در پایان گفت:بانک مسکن متعهد شده است برای تامین مالی احداث بخشی از واحدهای مسکونی طرح اقدام ملی مسکن،‌ با اولویت تسهیلات صندوق مسکن یکم اقدام نماید، افرادی که در طرح اقدام ملی مسکن ثبت‌نام کرده‌اند و دارای صندوق مسکن یکم هستند،‌ یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تسهیلات دریافت می‌کنند.

انتهای پیام/

  • نویسنده : فاطمه میرزابابایی