تحویل موقت کتابخانه شهدای نوبهار به اداره کل کتابخانه‌های عمومی
تحویل موقت کتابخانه شهدای نوبهار به اداره کل کتابخانه‌های عمومی

با حضور سجاد عمرانی، سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی و کارشناسان عمرانی نهاد، کتابخانه عمومی شهدای نوبهار به صورت موقت تحویل اداره کل کتابخانه های عمومی قم شد.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، پروژه کتابخانه شهدای نوبهار در نشستی با حضورسرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی و شماری از کارشناسان عمرانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور به صورت موقت به این اداره کل تحویل داده شد.

سجاد عمرانی در این نشست، ضمن ابراز خرسندی از تحویل کتابخانه و تخصیص اعتبار مناسب از سوی استانداری و سازمان برنامه و بودجه اظهار داشت: به یاری خداوند و با همدلی و همراهی تمام مدیران ارشد استان این کتابخانه به صورت رسمی در هفته دولت افتتاح می شود و آماده بهره برداری است. وی گفت: نبود کتابخانه در مناطق کم برخوردار، تضییع حقوق شهروندی در زمینه فرهنگی را به همراه دارد که با رویکرد نهاد کتابخانه های عمومی کشور در این چند سال اخیر، این مشکل رفع شده است.

سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی بیان کرد: بسیار خرسندیم که در یکی از مناطق پرجمعیت قم که از ظرفیت های خوبی برخوردار است، کتابخانه ای بازگشایی می شود که علاوه بر استفاده از سالن مطالعه، افراد و اقشار مختلف در تمامی گروه های سنی می توانند از بخش های مختلف مانند کودک، نوجوان، مخزن و نشریه بهره مند شوند. وی سپس افزود: یکی از راهکارهای ارتقاء سطح مطالعه و مقابله با فقر فرهنگی راه اندازی کتابخانه و معرفی کتاب های خوب با هدف ترویج کتابخوانی است.

سجاد عمرانی در ادامه ضمن اشاره به سخنان استاندار قم در خصوص دمیدن روح امید و انگیزه و تحقق گام دوم انقلاب با محوریت کتاب و کتابخانه ها تصریح کرد: کتابخانه های عمومی نقش موثری در برقراری عدالت اجتماعی و رشد و شکوفایی استعدادها در جامعه دارند. وی در پایان گفت: با تلاش ها و پیگیری های همکاران اداره کل درصدد هستیم تا نواقص کلی و جزئی این کتابخانه تا هفته دولت برطرف شود تا آماده خدمات رسانی مطلوب به مردم عزیز باشیم.

انتهای پیام/د

  • منبع خبر : روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم