نخستین جشنواره رسانه‌ای «شهر ما» در قم برگزار می‌شود
نخستین جشنواره رسانه‌ای «شهر ما» در قم برگزار می‌شود

دبیر جشنواره رسانه‌ای «شهر ما» از برگزاری نخستین دوره این جشنواره در قم خبر داد.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، مهدی کلانترزاده صبح امروز در نشست خبری و جشنواره رسانه‌ای «شهر ما» که در سالن اجتماعات رضوان شهرداری قم برگزار شد اظهار کرد: این خدمت نوین با پشتوانه مجموعه سیاست‌گذاری،شورای اسلامی شهر قم و با نگاهی علمی برگزار می‌شود.

وی به چشم‌انداز ۱۴۱۴ شهر قم اشاره کرد و گفت: هر چه امروز در شهر شاهد اجرای آن هستیم در این چشم‌انداز دیده‌شده و انعکاس آن توسط اصحاب رسانه نیز نیازمند نگاهی علمی و کارشناسانه بوده است.

وی این جشنواره را آغاز یک حرکت نو در اقدامات رسانه‌ای شهر قم دانست و گفت: نیازمند انعکاسی جامع از شهر قم هستیم و باید به کمک هم این تصویر را هوشمندانه و عالمانه در کشور و جهان طراحی کنیم.

وی گفت:به علت مشکلات عدم مدیریت واحد نیازمند حضور پررنگ مردم برای برداشتن موانع توسعه بوده و باید مردم  حضوری مستمر داشته باشند و این مشارکت نیازمند آموزش و فعالیت رسانه‌های تخصصی در حوزه شهری هستیم.

مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری قم فضای مجازی را فرصتی برای هدایت و روشنگری مردم خواند و جشنواره را یک گام مؤثر در این هدف ترسیم کرد و یادآور شد: جشنواره نیازمند بازوانی است که رسانه ، شهر به‌عنوان موجود زنده و مدیران و شهروندان بازوان این جشنواره هستند.

وی بخش‌های جشنواره را تشریح کرد و گفت: پنج کارگروه برای پوشش کامل آثار رسانه تشکیل‌شده و در دو بخش اصلی آثار ارسال‌شده مورد ارزیابی قرار می‌گیرد و هر بخش دارای بخش‌های متنوعی است.

وی ۱۳ موضوع اصلی و با موضوعات فرعی ۴۳ موضوع از بخش‌های جشنواره  اعلام کرد و گفت: تولیدات در بخش متن محور، تولیدات تصویری، تولیدات دیداری و شنیداری، تولیدات علمی و رسانه‌های شهروندی در فضای مجازی در این ۴۳ موضوع موردبررسی قرار میگیرد، موضوعات تخصصی در جهت تربیت شهروندان هوشمند و مطالبه گر دانست وموضوعات بخش تخصصی حکمرانی و مدیریت اسلامی شهر، برنامه محوری در راستای ارتقاء کیفیت زندگی، ترافیک و حمل‌ونقل، محیط‌زیست شهری و شهر هوشمند است.

مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری قم در پایان گفت: مهلت ارسال آثار از ۱ مرداد و تا ۳۱ شهریور بوده و علاقه‌مندان می‌توانند از طریق درگاه اینترنتی جشنواره رسانه به نشانی WWW.Qom.ir/mfs آثار را ارسال کنند.

وی در پایان گفت: در این جشنواره جایزه ویژه هیئت‌داوران به آثار برگزیده اهدا می‌شود، یادآور شد: در بخش موضوعات تخصصی ۵۰ میلیون ریال، موضوعات ویژه ۳۰ میلیون ریال و به نفرات اول ۲۰ میلیون ریال، نفر دوم ۱۵ میلیون ریال و نفر سوم ۱۰ میلیون ریال در هر بخش جوایز اهدا می‌شود.

انتهای پیام/

  • نویسنده : فاطمه میرزابابایی