ارسال ۲۰۰ فیلم نامه به دبیرخانه جشنواره «هشت نوشت»
ارسال ۲۰۰ فیلم نامه به دبیرخانه جشنواره «هشت نوشت»

دبیر اجرایی سومین جشنواره ملی فیلم نامه نویسی هشت نوشت گفت:200 فیلم نامه با موضوع دفاع مقدس به دبیرخانه این جشنواره رسید.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، رضا ابوذر در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به برگزاری جشنواره ملی فیلم نامه نویسی هشت نوشت اظهار کرد: این جشنواره قرار بود در خرداد ماه سال جاری برگزار شود اما به دلیل شیوع ویروس کرونا برگزاری آن به تعویق افتاد و در هفته دفاع مقدس برگزار می شود.

وی با تاکید براینکه شیوع ویروس کرونا بسیاری از رخدادهای فرهنگی را در جهان به تعطیلی کشاند، گفت: این واقعه موجب شدکه بسیاری از برنامه ها به صورت غیرحضوری و با استفاده از فضای مجازی برگزار شود که تصمیم گرفته شد این جشنواره نیز در هفته دفاع مقدس به صورت مجازی برگزار می شود.

وی با اشاره به شمار آثار ارسالی به دبیرخانه جشنواره ملی فیلم نامه نویسی هشت نوشت گفت: ۲۰۰ فیلم نامه از سراسر ایران به دبیرخانه این جشنواره رسیده است.

دبیراجرایی جشنواره ملی فیلم نامه نویسی هشت نوشت با اشاره به کیفیت بالای این فیلم نامه ها گفت: این فیلم نامه ها قابلیت تولید فیلم با موضوع دفاع مقدس را دارد که یک گنجینه محسوب می شود و مسئولان فرهنگی باید از این ظرفیت بهره ببرند.

وی با تاکید براینکه هیئت انتخاب این جشنواره در حال بررسی آثار ارسالی هستندو در روزهای آینده نتیجه آرای هیئت انتخاب مشخص می شود،گفت: داوودجلیلی،سیدامیرطباطبایی و فاطمه علیمرادی هیئت انتخاب این جشنواره را تشکیل می دهند که به صورت جدی آثار را مورد بررسی قرار می دهند.

ابوذر در بخش دیگری از سخنان خویش با ابراز گلایه از مسوولان فرهنگی استان قم بیان کرد: با وجود اینکه توجه به فرهنگ دفاع مقدس از منویات خاص رهبر معظم انقلاب است اما در طول سه دوره ای که این جشنواره برگزار می شود هیچ نوع حمایتی از سوی مسوولان دیده نمی شود.

وی با تاکید براینکه جشنواره فیلم نامه نویسی هشت نوشت تنها جشنواره ای است که به صورت خاص به دفاع مقدس توجه دارد، عنوان کرد: این کم لطفی برخی از مسوولان استان محسوب می شود که به این جشنواره توجهی ندارند.

دبیراجرایی جشنواره ملی فیلم نامه نویسی هشت نوشت، عنوان کرد: فیلم نامه های بسیار ناب و خاص به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده است که باید نهادهای فرهنگی هنری به ویژه نهادهایی که در زمینه دفاع مقدس فعال هستند از این فیلم نامه ها برای تولید حمایت داشته باشند.

ابوذر با اشاره به اینکه جشنواره ملی هشت نوشت به همت انجمن سینمای جوانان قم و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی این استان در ذیل کنگره ملی ۶ هزار شهید استان قم برگزار می‌شود، بیان کرد: این جشنواره با هدف جمع آوری و ساماندهی فیلمنامه‌های کوتاه دفاع مقدس و ایجاد انگیزه در بین هنرمندان سراسر کشور برای تحقیق، تفحص و بررسی رشادت‌ها، ایثارگری‌ها، محبت‌ها، مهربانی‌های جوانان برومند انقلاب اسلامی ایران و میثاق دوباره با فرهنگ شهید و شهادت در ادبیات ایران اسلامی برگزار می‌شود.

انتهای پیام/د

  • نویسنده : سونیا سیاوشی