تصمیم‌های لحظه‌ای و شگفت‌انگیز در قم: ممنوعیت دورهمی‌ها و تجمع روز طبیعت در قم لغو شد!
تصمیم‌های لحظه‌ای و شگفت‌انگیز در قم: ممنوعیت دورهمی‌ها و تجمع روز طبیعت در قم لغو شد!

رئیس شورای اطلاع‌رسانی ستاد استانی مقابله با کرونا از لغو ممنوعیت دورهمی‌ا و تجمعات در بوستان‌ها و فضاهای سبز داخل شهر و حاشیه جاده ها خبر داد.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دثدار فم، بیژن سلیمانی پور امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران با اعلام لغو ممنوعیت تجمع در بوستان‌ها و فضا‌های سبز داخل شهر و حاشیه جاده‌ها، روستاها، باغ ها، مزارع و حاشیه رودخانه‌ها اظهار کرد: امیدواریم مردم در روز طبیعت حفظ فاصله گذاری اجتماعی و رعایت پروتکل های بهداشتی را بیش از پیش رعایت کنند.

وی با اشاره به مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا مبنی بر اینکه گردهمایی و تجمع در بوستان ها و فضای سبز صرفا در شهرهای نارنجی و قرمز ممنوع است، تصریح کرد: با توجه به اینکه استان قم در وضعیت زرد کرونایی قرار دارد، این ممنوعیت شامل استان قم نمی شود، هرچند که از همشهریان انتظار داریم که در این روز نیز به حفظ پروتکل‌های بهداشتی اهتمام جدی داشته باشند.

معاون سیاسی امنیتی استاندار قم با بیان اینکه مردم قم در طول یک سال گذشته همکاری کم نظیری در رعایت شیوه نامه های بهداشته داشته اند، خاطرنشان کرد: با وجود لغو ممنوعیت همچنان از مردم تقاضا داریم این روز را در خانه سپری کنند تا شاهد افزایش تعداد بیماران مبتلا به کرونا نباشیم.

وی به روند صعودی بیماری کرونا در استان قم اشاره کرد و افزود: اگر از دستورالعمل های بهداشتی غافل شویم شیب صعودی افزایش ابتلای بیماران مبتلا یا مشکوک به کرونا تندتر خواهد شد و احتمال ورود استان قم به وضعیت نارنجی کرونایی وجود دارد و در چنین شرایطی قطعا شاهد اعمال محدودیت‌های بیشتر در استان خواهیم بود.

سلیمان پور با اشاره به اینکه اعلام قبلی مبنی بر ممنوعیت دورهمی ها و تجمعات در روز طبیعت بر مبنای اعلام کتبی قرارگاه مقابله با کرونا بوده است، تصریح کرد: در ساعات پایانی روز گذشته این تصمیم تغییر یافته و ممنوعیت منحصر به شهرهای با وضعیت قرمز و نارنجی اعلام شد.

سوال اینجاست که اگر قانون رعایت پروتکل‌های بهداشتی مقابله با کرونا با توجه به رنگ‌بندی شهرها از قبل نوشته شده، چرا پیش از این مسئولان استان قم از ممنوعیت برگزاری تجمعات روز طبیعت خبر داده بودند؟

آیا این نوع اطلاع‌رسانی و تصمیم‌های لحظه‌ای و بدون پشتوانه قانونی و علمی، سایر گفته‌ها و اخبار ستاد کرونای استان را بی اعتبار نمی‌کند؟