دستاوردهای ۴ دهه نظام جمهوری اسلامی بیان شود
دستاوردهای ۴ دهه نظام جمهوری اسلامی بیان شود

امام جمعه قم گفت: برای حفظ انقلاب باید شرایط قبل از انقلاب، دستاوردهای چهل‌سالگی و آینده انقلاب اسلامی را مورد توجه قرار دهیم.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، آیت‌الله سیدمحمد سعیدی ظهر امروز در نشست شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان قم که در سالن محراب شبستان امام خمینی(ره) حرم مطهر کریمه اهل‌بیت(س) برگزار شد، با اشاره به اینکه آثار افکار شهید مطهری بر حوزه، دانشگاه و دستگاه‌های دیگر در نظام اسلامی حاکم است، اظهار کرد: این شخصیت از آبرو، جان و مال خود گذشت تا بتواند شبهات دینی را پاسخ دهد و با توجه به اینکه به منبع الهی وصل بود و از فقه و قرآن سخن می‌گفت در هر عرصه‌ای صاحب نظر بود.

وی با بیان اینکه در برنامه‌های ملی باید نگاهی به قبل از انقلاب اسلامی نیز داشته باشیم، اضافه کرد: بر اساس آموزه‌های قرآن کریم هر فردی باید نگاه کند که برای فردا چه آماده کرده است که این فردا می‌تواند فردای قیامت فرد یا فردای انقلاب جامعه باشد.

امام ‌جمعه قم از هشدار رهبر معظم انقلاب اسلامی نسبت به سند ۲۰۳۰ یاد کرد و گفت: ایشان در دیدار اخیر خود با معلمان بر لزوم به نتیجه رساندن سند تحول آموزش و پرورش و ایستادگی مقابل سند ۲۰۳۰ تاکید داشتند.

وی با تاکید بر اینکه مناسبت‌های ملی کارهای نمایشی و زودگذر نیستند، تصریح کرد: یادآوری قیام ۱۵ خرداد، سالروز رحلت امام خمینی(ره) و حضور باشکوه مردم در مراسم ارتحال ایشان، خوراکی فرهنگی، فکری و انقلابی جامعه برای طول سال است.

سعیدی با تاکید بر اینکه برای حفظ انقلاب باید شرایط قبل از انقلاب، دستاوردهای چهل‌سالگی و آینده انقلاب اسلامی را مورد توجه قرار دهیم، مطرح کرد: هیچ فردی حق ندارد که در محیط‌های رسمی حضور یافته و با سخنان تمسخرآمیز امید ملت و نظام را تضعیف کند؛ افرادی با بی‌توجهی به خون شهدا و فداکاری ملت در قالب جک و دلقک‌بازی درحال دهن‌کجی به انقلاب هستند که باید مراقب حرف‌های آنان باشیم، گاهی این حرف‌ها از صدا و سیما هم پخش می‌شود.

انتهای پیام/

  • نویسنده : سونیا سیاوشی