فردای وزیر آمد؟
فردای وزیر آمد؟

وزیر بهداشت چندین بار وعده واکسیناسیون گسترده علیه کرونا را داد و حتی دو بار از عدد 400 هزار تزریق روزانه خبر داد که هر دو بار هم عملی نشد، اما گویا این وعده بعد از چندین بار تاخیر محقق شده است.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بارها وعده واکسیناسیون گسترده و عمومی را داده است، وعده‌هایی که هر بار محقق نمی‌شدند و رسانه‌ها و مردم معترض هم جز همین کار یعنی اعتراض، کاری دیگری از دستشان ساخته نبود.

سعید نمکی وزیر بهداشت، ۱۸ تیر در سی و ششمین آیین پویش ره سلامت در استان آذربایجان غربی، گفته بود: از فردا با تزریق روزانه ۴۰۰ هزار دوز واکسن با قدرت بیشتری واکسیناسیون را پیش ‌خواهیم گرفت.

این در حالی بود که ۱۹ تیر ماه یعنی همان فردای مد نظر آقای وزیر، علیرضا رئیسی سخنگوی ستاد مبارزه با کرونا اعلام کرد از روز دوشنبه واکسیناسیون افراد ۶۸ سال به بالا را آغاز خواهیم کرد.

سه روز بعد، نمکی وعده دیگری داد؛ او در ۲۲ تیرماه گفت: امروز تا ظهر تزریق روزانه واکسن کرونا در کشور از ۲۰۰ هزار دوز عبور کرد و تا امشب به رکورد جدیدی می رسیم که تا دو روز آینده نیز به روزی ۴۰۰ تا ۵۰۰ هزار دز تزریق واکسن که پیش بینی کرده بودیم، خواهیم رسید.

البته باز هم وعده وزیر بهداشت محقق نشد تا اینکه امروز ۲۷ تیرماه نامه‌ای با امضای سعید نمکی منتشر شد که نشان می‌دهد گویا بالاخره وعده تزریق ۴۰۰ هزار دوز واکسن آقای وزیر می‌خواهد محقق شود هر چند در این نامه هم از عبارت «نزدیک به چهارصد هزار تزریق» استفاده شده است.

برای مشاهده تصویر نامه در اندازه بزرگ روی آن کلیک کنید

در هر صورت امیدواریم فارغ از وعده‌ها، واکسیناسیون جامعه هدف در ایران هر چه سریع‌تر به پایان برسد و کشورمان همگام با جامعه جهانی، پایان همه‌گیری کرونا را اعلام کند.

انتهای پیام/

  • نویسنده : صدرالدین فلاح