کرونای دلتا اصلا شوخی ندارد
کرونای دلتا اصلا شوخی ندارد

کرونا ویروس در سویه دلتا، وحشی‎تر و سریع‎تر از قبل به جنگ انسان‎ها آمده و تنها راه مقابله با آن، واکسیناسیون گسترده و رعایت پروتکل‎های بهداشتی است.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، این روزها کرونا با شکل و شمایل جدید خود با نام دلتا یا کرونای هندی به مصاف انسان‌ها آمده است.

کارشناسان بهداشتی، کرونای دلتا را همچون سیل خروشانی توصیف می‌کنند که در صورت کمترین بی توجهی نسبت به پروتکل‎های بهداشت، افراد را درگیر می‎‌کند.

به نوشته سایت رسمی سازمان جهانی بهداشت، سرعت انتشار ویروس دلتا نسبت به سویه‎های قبلی یعنی آلفا (انگلیسی) حداقل ۵۰ درصد بیشتر بوده و این نسبت درباره کرونای چینی، صد درصد است و به طور متوسط هر فرد مبتلا، ۶ تا ۹ نفر را آلوده می‎کند.

در این بین عدم واکسیناسیون به موقع و جامع از یک سو و رعایت نکردن پروتکل‎های بهداشتی از سوی دیگر، کشورمان را در این زمینه در وضعیت بدی قرار داده است.

امید است با جدیت بیشتر مسئولان ذیربط در تامین واکسن و تزریق حداکثری طی هفته‎های آینده و رعایت بیشتر دستورالعمل‎های بهداشتی از سوی مردم، شاهد فروکش کردن شدت بیماری و وارد نشدن کشور به پیک‎های بعدی باشیم.

مجموعه پوسترهای زیر در راستای اطلاع‌‎رسانی بیشتر در مورد کرونای دلتا تولید شده‎اند که برای مشاهده در اندازه بزرگ‎تر، می‎توانید روی هر یک از آنها کلیک کنید.

  • نویسنده : صدرالدین فلاح