کاش این سیل واکسن زودتر می‌آمد
کاش این سیل واکسن زودتر می‌آمد

به گفته معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قم ۲۰۰ هزار دوز واکسن سینوفارم و ۵۰ هزار دوز واکسن برکت عصر امروز وارد استان قم می‌شود.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم به نقل از روابط عمومی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی قم، سیامک محبی معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قم ظهر امروز در گفت‌وگویی اظهار کرد: با پیگیری های صورت گرفته، عصر امروز یک محموله واکسن شامل ۲۰۰ هزار دوز واکسن چینی سینوفارم و ۵۰ هزار دوز واکسن ایرانی برکت وارد استان خواهد شد.

وی افزود: هم‌اینک در تامین و پشتیبانی واکسن کرونا مشکلی نداریم اما باید در ۲ حوزه افزایش رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و فرهنگ‌سازی برای مشارکت مردم در انجام واکسیناسیون تلاش کنیم.

محبی با بیان اینکه در حال حاضر افراد بالای ۱۲ سال(۱۳۸۸ و قبل از آن) می توانند با مراجعه به مراکز تجمیعی واکسیناسیون واکسن کرونا تزریق نمایند تصریح کرد: ۱۸ مرکز تجمیعی در سطح استان آماده خدمت رسانی به مراجعین هستند که انتظار داریم تمامی افراد واجد شرایط جهت واکسینه شدن در اسرع وقت به این مراکز مراجعه نمایند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قم با تاکید به اینکه تنها راه قطع زنجیره کرونا واکسیناسیون عمومی است، عنوان کرد: ستاد ملی کرونا در حال تدوین مصوبه‌ای است که براساس آن ارائه برخی خدمات ضروری منوط به ارائه کارت واکسن کرونا می‌شود.

گفتنی است تا پیش از این اخبار مربوط به ورود واکسن به قم، مانند سایر استان‌ها حاکی از تخصیص تعدادی محدود بود و بیشترین آن به ۲۰ هزار دوز می‌رسید ولی حالا اخبار دلگرم‌کننده شده‌اند و صحبت از چند صد هزار است.

اما کاش این سیل واکسن زودتر سرازیر می‌شد و کاش حالا که مسئولان امر به فکر افتاده‌اند و سرعت واکسیناسیون علیه کرونا در کشورمان چند ده برابر شده، واکسن‌هراسان هم سر جای خود نشانده شوند و مردمی که مردد مانده‌اند، تنها به یک چیز فکر کنند، مسئولیت اجتماعی‌شان در مقابل دیگران.

انتهای پیام/

  • نویسنده : صدرالدین فلاح