«قرن جدید، قرن امید» شعار برنامه‌های نوروزی ارشاد قم
«قرن جدید، قرن امید» شعار برنامه‌های نوروزی ارشاد قم

مدیرکل ارشاد استان قم گفت: برنامه‌های فرهنگی و هنری نوروز 1401 با شعار «قرن جدید، قرن امید» از ابتدای سال به مدت یک هفته اجرایی می‌شوند.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، سید موسی حسینی کاشانی با بیان اینکه سیاست‌های نوروزی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و راهبردهای ابلاغی ستاد تسهیلات زائران استانداری قم، معیار تدوین برنامه‌ها توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هستند اظهار کرد: بر این اساس تالار فرهنگ و هنر شهر محل اصلی اجرای این برنامه‌ها در نظر گرفته شده است.

وی افزود: نمایشگاهی با موضوعات مختلف از جمله کودک و نوجوان، هنرهای تجسمی، عفاف و حجاب و فروش محصولات فرهنگی و هنری از نخستین روز فروردین به مدت یک هفته در تالار شهر برپا می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم گفت: از دیگر برنامه‌های نوروزی این اداره کل می‌توان به اجرای سرود و تئاتر خیابانی در مناطق مختلف شهر، اهدای کتاب به زائران در ورودی‌های شهر با همکاری گروه‌های نوجوانان مسجدی و فعالیت همه مراکز فرهنگی و هنری استان در تعطیلات نوروز اشاره کرد.

وی ادامه داد: «قرن جدید، قرن امید» شعار اصلی برنامه‌های ارشاد قم در نوروز ۱۴۰۱ است و امیدواریم با کاهش شیوع بیماری کرونا و کنترل آن از طریق واکسیناسیون و رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی، شاهد توسعه نشاط شهروندی از طریق حضور گسترده در اماکن زیارتی و سیاحتی استان باشیم.

  • نویسنده : زهرا زنگنه