جای خالی همه رسانه‌ها در نشست‌ خبری بعضی مدیران دولتی قم!
جای خالی همه رسانه‌ها در نشست‌ خبری بعضی مدیران دولتی قم!

بدعت برگزاری نشست‌های خبری به صورت دعوت گزینشی از رسانه‌ها، مشکلی است که همچنان در قم وجود دارد و روابط عمومی برخی ادارات به آن دامن می‌زنند.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، برگزاری نشست‌های خبری مدیران دستگاه‌های دولتی و عمومی، کار پسندیده‌ای است که با حضور نمایندگان رسانه‌های مختلف صورت می‌گیرد و موجب تعامل بیشتر ادارات و نهادها با مردم می‌شود زیرا روزنامه‌ها، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری، حلقه واسط میان مدیران و دستگاه‌های خدمت‌رسان با مردم هستند.

با وجود اینکه ادارات بسیاری در قم نشست‌های خبری خود را با دعوت عمومی از همه رسانه‌های دارای مجوز برگزار می‌کنند که جای تقدیر از روابط عمومی دستگاه‌های مربوطه دارد، اما از دیرباز بدعتی ناپسند توسط برخی روابط عمومی‌ها گذاشته شده که روند اطلاع‌رسانی شفاف را با چالشی جدی مواجه کرده است؛ این مسئله به شکل دعوت گزینشی از رسانه‌ها نمود پیدا کرده و شبهات فراوانی را هم به وجود آورده است.

نمونه اخیر، نشست مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان قم است که روز سه‌شنبه ۲۳ فروردین ماه برگزار شده ولی از همه رسانه‌های دارای مجوز، دعوت به حضور در این جلسه خبری نشده است.

با توجه به آغاز پروژه نهضت ملی مسکن در سراسر کشور و از جمله استان قم و سوالاتی که پیرامون مسئله مهم مسکن وجود دارد، عدم حضور همه رسانه‌ها به منزله عدم پاسخگویی کامل این نهاد تلقی می‌شود.

امید است در وهله نخست با همدلی خبرنگاران و در گام بعدی با پیگیری دستگاه‌های مسئول از جمله «معاونت امور فرهنگی و رسانه‌ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی» و «خانه مطبوعات استان قم» به زودی شاهد از بین رفتن این بدعت و حضور نداشتن همه رسانه‌ها در نشست‌های خبری باشیم.

  • نویسنده : صدرالدین فلاح