پیشنهاد جالب فرمانده سپاه قم در مورد آسایشگاه انوار آفتاب
پیشنهاد جالب فرمانده سپاه قم در مورد آسایشگاه انوار آفتاب

فرمانده سپاه امام علی بن ابیطالب(ع) قم در بازدید از آسایشگاه سالمندان و معلولین انوار آفتاب گفت: با کمک مسئولین، خیرین و گروه‌های جهادی برای بهسازی آسابشگاه قدم خیری برداریم.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم به نقل از روابط عمومی موسسه انوار آفتاب، سردار محمد رضا موحد با حضور در آسایشگاه معلولین و سالمندان آفتاب قم از بخشهای مختلف این مجموعه بزرگ بازدید کرده و در جریان اقدامات این آسایشگاه در زمان مدیریت جدید این مرکز قرار گرفت.

وی ضمن تشکر از مسئولان و پرسنل آسایشگاه سالمندان و معلولین انوار آفتاب در جهت تکریم این عزیزان، درخصوص پشتیبانی و همکاری سپاه در امور عمرانی این مرکز  با اعزام گروههای جهادی و حمل و نقل سالمندان و معلولین  با استفاده از امکانات سپاه نیز اعلام آمادگی نمود.

موحد گفت: انشاالله با کمک مسئولین، خیرین و گروههای جهادی بتوانیم قدم خیری در راستای بهسازی و بروز رسانی این مجموعه ارزشمند برداریم.

همچنین در این دیدار فاطمه پورمحمدی، مدیرعامل موسسه خیریه انوار آفتاب بیان کرد: در حال حاضر خدمات این مؤسسه شامل «نگهداری و توان‌بخشی سالمندان و معلولان»، «مرکز آموزشی اوتیسم»، «طرح مثبت زندگی» می باشد.

وی با تأکید بر اینکه بیشتر هزینه‌های ۴۲۰ مددجو و ۹۰ پرسنل این آسایشگاه از طریق کمک‌های نیکوکاران و خیرین تأمین می‌شود، افزود: ماهانه بالغ بر سه میلیارد تومان هزینه جاری آسایشگاه در سال گذشته بوده است که شامل حقوق و بیمه پرسنل و هزینه خوراک، پوشاک و درمان مددجویان می‌شود.

پورمحمدی خاطرنشان کرد: تعدادی از مددجویان آسایشگاه، مجهلول‌الهویه هستند و بیشتر آنان خانواده‌های بسیار مستضعفی داشته که از پس تأمین هزینه‌های مالی برنمی‌آیند.

مدیرعامل مؤسسه خیریه انوار آفتاب بیان کرد: بالغ بر صد نفر از مددجویان به طور کامل زمین‌گیر هستند و مددکاران آسایشگاه باید غذا در دهان‌شان بگذارند و نظافت شخصی‌شان را انجام دهند.

وی تصریح کرد: بخش قابل توجهی از سالمندان این آسایشگاه، معلول ذهنی بالای شصت سال هستند و بخش دیگر یا ازدواج نکردند یا فرزندی نداشتند که از آنها مراقبت و نگهداری کنند.

  • منبع خبر : روابط عمومی موسسه انوار آفتاب