آخرین محفل «عصرهای قرآنی» در بوستان بنفشه قم
آخرین محفل «عصرهای قرآنی» در بوستان بنفشه قم

در هفته پایانی ماه رمضان، آخرین محفل از عصرهای قرآنی در فضای باز بوستان بنفشه منطقه بنیاد، برگزار شد

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، حجت الاسلام احمد قادری اظهار کرد:: خدای را شاکریم که توفیق را رفیق راه‌مان نمود تا در ماه نزول قرآن، بتوانیم سفره‌ی محافل قرآنی را بگسترانیم و به اندازه‌ی خودمان از این سفره‌ی رحمت، خوشه‌چینی داشته باشیم.

وی افزود: از ابتدای ماه مبارک رمضان، هر روز دو ساعت قبل از افطار، در فضای بازِ بوستان، صندلی قرار می‌دادیم و با حضور قاریان ارجمند قرآن کریم، کُرسی تلاوت جزءخوانی تشکیل می‌دادیم که بحمدالله خواهران و برادران روزه‌دار از آن استقبال می‌کردند.

این فعّال فرهنگی غرفه‌ی کودک را از دیگر اجزاء این محافل قرآنی برشمرد و گفت: ایجاد این غرفه توسط یکی از خواهران طلبه، به قدری مورد توجه کودکان قرار می‌گرفت که هر روز قبل از شروع مراسم، آنان منتظر برپایی غرفه می‌شدند.

وی به چگونگی برپایی این محافل اشاره کرد و گفت: با هماهنگی به عمل آمده با برخی نهادهای فرهنگی، این اقدام قرآنی – فرهنگی برای دومین سال کلید خورد که با استقبال بسیار خوب اهالی محل، همراه بود.

مسئول برگزاری محفل عصرهای قرآنی در بوستان بنفشه، این گونه اقدامات فرهنگیِ میدانی را یکی از راه‌کارهای توسعه‌ی معنویت در بدنه‌ی جامعه دانست و افزود: تاکیدات فراوان رهبر عزیز انقلاب در برپایی محافل قرآنی خصوصا در ماه مبارک رمضان، همواره به عنوان حامی و پشتیبان ما در این مسیر بوده است.

وی از همکاری خوب و موثر گروه تبلیغی رشد در برپایی این محافل تقدیر کرد و از دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه، سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری قم، تیپ ۸۳ امام جعفر صادق علیه السلام، سپاه استان قم، خیریه شهید محمد رضا شفیعی و ستاد مردمی مساجد منطقه ۴ قم، تشکر کرد.