دوره «رزم در کویر» ویژه بسیجیان گردان چهارم امام حسین(ع) قم برگزار شد
دوره «رزم در کویر» ویژه بسیجیان گردان چهارم امام حسین(ع) قم برگزار شد

فرمانده گردان چهارم امام حسین(ع) لشکر 17 علی بن ابیطالب(ع) گفت: دوره «رزم در کویر» در راستای افزایش توانمندی‌های دفاعی و تاکتیکی 130 نفر از بسیجیان این گردان در کویر میبد یزد برگزار شد.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم به نقل از روابط عمومی سپاه استان، یوسف باقری اظهار کرد: از سال ۱۳۷۰ گردان‌های امام حسین(ع) با عنوان و شکل‌های دیگر وجود داشت و در سال‌های اخیر با نام گردان‌های امام حسین(ع)، یگان‌های مردم پایه با ماهیت مستقل و ماموریت دفاعی شکل گرفته است که هرگونه تحرک و نیازمندی که برای نظام در هر مکانی از مرزها یا داخل مرزها احساس شود، یگان‌های آماده گردان‌های امام حسین(ع) پاسخگوی آن باشد.

وی افزود: گردان ها ایجاد شد تا اتفاق ناگواری در کشور رخ ندهد و بر اساس رهنمودهای امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب که قوای مسلح و نیروهای مردمی کشور باید در سطح آمادگی کاملی باشند تا چشم طمع دشمنان و جهان از کشور ایران برداشته شود و به طور کلی گردان‌ها مانع و عاملی هستند که دشمن فکر اشتباهی به ذهنش خطور نکند.

فرمانده گردان چهارم امام حسین(ع) لشکر ۱۷ علی بن ابیطالب(ع) گفت: ۱۳۰ نفر از بسیجیان این گردان از بیست و یکم تا بیست و سوم اردیبهشت‌ماه در راستای تقویت توانمندی‌های دفاعی و تاکتیکی خود در دوره رزم در کویر شرکت کردند.

باقری ادامه داد: این دوره آموزشی و مهارتی در کویر زرین حاجی آباد در شهرستان میبد استان یزد با اهداف آموزشی و افزایش نشاط و تقویت روحیه و توان بسیجیان برگزار شده است.

وی خاطرنشان کرد: پیاده‌روی در کویر یزد، زندگی در شرایط سخت با کم‌ترین مواد غذایی و ارائه آموزش‌های شترسواری، گشت شناسایی، ناوبری، جهت‌یابی و کار با جی پی اس از جمله اقدامات انجام شده در این برنامه آموزشی بوده است.

 

  • منبع خبر : روابط عمومی سپاه استان قم