آمادگی مجموعه قضایی قم برای همکاری با پارک علم و فناوری استان
آمادگی مجموعه قضایی قم برای همکاری با پارک علم و فناوری استان

رئیس کل دادگستری استان قم گفت: مجموعه نهادهای قضایی استان به منظور تأمین بستر حقوقی لازم در حمایت از شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان برای همکاری با پارک علم و فناوری استان قم از آمادگی برخوردارند.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، در آستانه هفته گرامیداشت قوه قضاییه و در سال تولید دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین، رییس کل دادگستری، دادستان و اعضای شورای عالی قضایی استان قم از پارک علم و فناوری استان بازدید کردند.

در جلسه‌ای که در حاشیه این بازدید برگزار شد حجت‌الاسلام والمسلمین مظفری با اشاره به اهمیت مفهوم اقتصاد دانش‌بنیان در فرمایشات مقام معظّم رهبری‌مدّظلّه العالی اظهارداشت: امروزه، نقش مهم شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان در زندگی انسان‌ها انکارناپذیر است، به همین جهت مکانی به اسم پارک علم و فناوری که محل استقرار وحمایت از این شرکت‌ها است می بایست پیشگام و پرچمدار ترویج و توسعه فناوری باشد.

رییس کل دادگستری استان قم افزود: مجموعه نهادهای قضایی استان اعم از دادگستری، دادستانی، شورای عالی قضایی به منظور تأمین بستر حقوقی لازم در حمایت از شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان برای همکاری با پارک علم و فناوری استان قم از آمادگی برخوردارند.

گفتنی است در ابتدای این جلسه، رییس پارک علم و فناوری در گزارشی از آخرین وضعیت زیست‌بوم نوآوری و فناوری استان قم اذعان داشت: در حال حاضر  بیش از ۲۸۰ شرکت فناور با بیش از ۳۰۰۰ فارغ‌التحصیل دانشگاهی شاغل در زیست‌بوم نوآوری و فناوری استان فعالیت دارند و از این تعداد ۱۱۳ شرکت مجوز دانش‌بنیان و ۳۳ شرکت نشان صنایع خلاق و فرهنگی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری را نیز اخذ کرده‌اند.

وی در پایان تصریح کرد: هم‌اکنون استان قم از حیث فراوانی شرکت‌های دانش‌بنیان در رتبه هشتم کشور قرار دارد که با توجه به شاخص‌های جمعیتی و ویژگی‌های خاص این استان، رتبه قابل قبول و ارزشمندی به نظر می‌رسد.

لازم به ذکر است که رییس کل دادگستری استان و هیأت همراه با بازدید از شرکت‌های باسلام و مانا هوش دانش‌‌آزما در جریان آخرین فعالیت‌ها و دستاوردهای این دو شرکت دانش‌بنیان مستقر در پارک علم و فناوری استان قم قرار گرفتند.

  • منبع خبر : روابط عمومی دادگستری استان قم