کنگره‌های شهدا عملیاتی سرنوشت‌ساز برای تاریخ اسلام است
کنگره‌های شهدا عملیاتی سرنوشت‌ساز برای تاریخ اسلام است

فرمانده سپاه استان قم گفت: کنگره‌های شهدا عملیاتی مهم و سرنوشت‌ساز برای تاریخ اسلام است و امیدواریم با برگزاری مطلوب این کنگره‌ها بتوانیم در مأموریت مهم انتقال پیام شهدا و تداوم راه آن‌ها موفق باشیم.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم به نقل از روابط عمومی‌ سپاه استان، سردار محمدرضا موحد در نشست هم‌اندیشی مسئولان کنگره شهدای استان قم با مدیران رسانه که در خانه معلم برگزار شد، با بیان اینکه حماسه هشت سال دفاع مقدس پیمودن راه عزت و سربلندی ایران در برابر زورگویان و مستکبران جهان بود، اظهار کرد: مهم‌ترین دلیل افتخار نظام اسلامی این است که در سایه هدایت ولایت فقیه و خون سرخ شهیدان توانسته است به پیروزی و موفقیت برسد.

وی اضافه کرد: ایران اسلامی تنها کشوری است که می‌تواند با استکبار و آمریکا روبرو شود و آن‌ها حتی نمی‌توانند تلافی کنند که این، دستاورد جان‌فشانی، ایثار و مقاومت ملت ایران است.

فرمانده سپاه استان قم خاطرنشان کرد: زنده نگه داشتن یاد و خاطر ایثارگران، شهدا و مجاهدان هشت سال دفاع مقدس علاوه بر عزت، اقتدار و سربلندی نظام اسلامی، در حقیقت الگوسازی برای نسل جوان و گسترش فرهنگ ایثار و شهادت و روحیه استکبار ستیزی است.

وی با تاکید بر اینکه امروز جبهه قدرتمند مقاومت در منطقه شکل گرفته است، عنوان کرد: اگر شهادت هنر مردان خداست زنده نگه داشتن یاد شهدا نیز هنر مردان بی‌ادعاست، طی این سال‌های بعد از دفاع مقدس یادواره‌های شهدا با جدیت دنبال شده است تا درس از خودگذشتگی شهدا به نسل جوان منتقل شود.

موحد از حماسه‌آفرینی شهدا در طول ۴۳ سال اخیر یاد کرد و گفت: کنگره شهدای استان قم در سال ۱۳۷۳ به‌ عنوان نخستین کنگره کار خود را آغاز کرد و بعد از تایید رهبری قرار شد که این کنگره هر چند سال یکبار در هر استان دنبال شود.

وی ادامه داد: در اوج کرونا تنها دیدارهایی رهبری که تعطیل نشد دیدار معظم له با اعضای ستاد کنگره شهدای استان‌ها بود که این نشان از اهمیت کنگره‌ها دارد.

موحد عنوان کرد: کنگره‌های شهدا عملیاتی مهم و سرنوشت‌ساز برای تاریخ اسلام است و امیدواریم با برگزاری مطلوب این کنگره‌ها بتوانیم در مأموریت مهم انتقال پیام شهدا و تداوم راه آن‌ها موفق باشیم.

فرمانده سپاه امام علی بن ابیطالب(ع) تصریح کرد: امسال مردم قم دومین کنگره ملی شهدای استان را در دستور کار قرار داده‌اند تا بتوانند خواسته‌های مورد نظر رهبری را محقق کنند، این کنگره قرار بود سال ۱۳۹۸ برگزار شود اما به علت اینکه بسترهای مورد نیاز فراهم نبود به سال ۱۳۹۹ تعویق افتاد و به علت شیوع کرونا به سال ۱۴۰۱ موکول شد.

  • منبع خبر : روابط عمومی سپاه استان قم