اقامه نماز جماعت ظهر عاشورا در ۲۰ بقعه قم
اقامه نماز جماعت ظهر عاشورا در ۲۰ بقعه قم

مدیرکل اوقاف استان قم از اقامه نماز جماعت ظهر عاشورا در بیست بقعه استان خبر داد.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم به نقل از اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قم، حجت‌الاسلام والمسلمین عباس اسکندری با اشاره به سنت حسنه اقامه نماز جماعت ظهر عاشورا با حضور عزاداران حسینی در مساجد و بقاع متبرکه اظهار کردک امسال در ۲۰ بقعه متبرکه سطح استان، نماز ظهر عاشورا اقامه شد.

وی افزود: بر این اساس در حرم مطهر امامزاده سید علی(ع) و به امامت حجت‌الاسلام احسانی‌فر شاهد اقامه نماز ظهر عاشورا بودیم همچنین در حرم مطهر امامزاده سید معصوم(ع) نیز حجت‌الاسلام پناه‌زاده نماز ظهر و عصر را اقامه کرد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم با بیان اینکه در بقعه متبرکه امامزاده شاه حمزه(ع) هم نماز جماعت ظهر و عصر بود به امامت حجت‌الاسلام مصطفی احمدوند اقامه شد خاطرنشان کردک در حرم امامزاده ابواحمد(ع) نیز نماز جماعت ظهر و عصر عاشورا به امامت حجت‌الاسلام یزدانی برپا شد.

وی ادامه داد: آستان مقدس امامزاده موسی مبرقع(ع) فرزند بلافصل امام جواد(ع) هم میزبان مراسم عزاداری ظهر عاشورا و اقامه نماز جماعت بود؛ حجت‌الاسلام آخوندی امامت جماعت را در این بقعه متبرکه بر عهده داشت.

اسکندری با بیان اینکه سید مصطفی صحفی، نماز جماعت ظهر و عصر امروز را در مسجد جامع قم اقامه کرد گفت: در حرم مطهر امامزاده جعفر شهید(ع) هم نماز جماعت ظهر عاشورا به امامت حجت‌الاسلام سید مجتبی سعادت الحسینی اقامه شد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم تصریح کرد: در ناحیه دو شهرستان قم، در هفت بقعه و در ناحیه یک هم ۱۰ بقعه، میزبان نمازگزاران ظهر عاشورا بودند و در سه بقعه دیگر کهک و خلجستان هم سوگواری ظهر عاشورای حسینی و نماز جماعت برگزار شد.

  • نویسنده : سید حسین نقیبی