نکوداشت نخبه برتر استان قم برگزار می‌شود
نکوداشت نخبه برتر استان قم برگزار می‌شود

سرپرست بنیاد نخبگان استان قم از برگزاری آیین نکوداشت حجت‌الاسلام احمد حسین شریفی به عنوان نخبه برتر استان قم و استاد الهیات کاربردی خبر داد.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، محمدحسین ظریفیان، پیش از ظهر امروز در نشست خبری «آیین نکوداشت نخبه برگزیده استان قم در سال ۱۴۰۱ حجت‌الاسلام والمسلمین احمدحسین شریفی» که در سالن جلسات بنیاد نخبگان استان برگزار شد، نخبگان را سرمایه‌های پایان‌ناپذیر یک جامعه توصیف و اظهار کرد: امروز سرمایه انسانی رتبه نخست در پیشرفت هر جامعه محسوب می‌‎شود.

وی افزود: نخبگان به عنوان سرمایه‌های طلایی نیازمند انگیزه‌بخشی هستند و همچنین جامعه باید با الهام و الگوگیری از آنها، در مسیر پیشرفت گام بردارد.

سرپرست بنیاد نخبگان استان قم با بیان اینکه ترویج فرهنگ تکریم نخبگان، فراهم شدن زمینه‌های ظرفیت‌های اثربخشی نخبگان در جامعه و بهبود ظرفیت الگوسازی نخبگان و الهام‌بخشی از سیره و سبک زندگی آنان، سه هدف مهم از برگزاری آیین نکوداشت نخبگان است گفت: بر این اساس و پس از بررسی‌های دقیق و جامع، مقرر شده است مراسم نکوداشت استاد الهیات کاربردی، حجت‌الاسلام والمسلمین احمدحسین شریفی در قم برگزار شود.

وی ادامه داد: این استاد حوزه و دانشگاه، ظرفیت‌های بالای حوزوی و تحصیلات آکادمیک را توأمان دارا بوده و شاگردان بزرگی را تربیت کرده است.

ظریفیان به سوابق علمی و اجرایی شریفی اشاره و خاطرنشان کرد: تألیف بیش از ۳۰ عنوان کتاب و تدوین ده‌ها مقالات علمی، ریاست مؤسسه حکمت و فلسفه ایران و عضویت در هیئت علمی مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) از جمله این سوابق به شمار می‌روند.

سرپرست بنیاد نخبگان استان قم افزود: آیین نکوداشت حجت‌الاسلام والمسلمین احمدحسین شریفی، نخبه برگزیده استان قم در سال ۱۴۰۱ با همکاری مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) و مجمع عالی حکمت اسلامی و دیگر نهادهای حوزوی و دستگاه‌های استانی، ۱۱ آبان‌ماه، ساعت ۹:۳۰ تا ۱۱:۳۰ در مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) با سخنرانی آیت‌الله رجبی، رئیس این مؤسسه و رضا غلامی، رئیس مجمع عالی علوم اسلامی و انسانی برگزار می‌شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین مهدی ابوطالبی، معاون پژوهشی مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) نیز در بخش دیگری از این نشست با بیان اینکه تکریم متفکران و عالمان در دین ما و قرآن سفارش شده است با اشاره به ویژگی‌های شخصیتی حجت‌الاسلام والمسلمین شریفی گفت: این استاد تمام دانشگاه از مباحث فلسفی وارد موضوعات کاربردی و عینی به‌ویژه مسائل مورد نیاز جامعه شده است، وی از نظر ابعاد مختلف علمی و توجه به مسائل اجتماعی و عینی جامعه سرآمد است.

وی افزود: حجت‌الاسلام والمسلمین احمدحسین شریفی علاوه بر اینکه نخبه حوزوی برشمرده می‌شود، در عرصه آکامیک نیز استاد تمام دانشگاه است.

ابوطالبی گفت: بسیاری از اندیشمندان برجسته کشورمان گاهی اوقات کتب تخصصی تألیف می‌کنند که مخاطبان آن‌ها محدود است، اما تألیفات دکتر شریفی علاوه بر تخصصی بودن مورد اقبال عمومی واقع شده‌ است.

  • نویسنده : سید حسین نقیبی