حمایت اتاق بازرگانی و خیرین باعث بهبود وضعیت آسایشگاه می‌شود
حمایت اتاق بازرگانی و خیرین باعث بهبود وضعیت آسایشگاه می‌شود

ابوالفضل خاکی رئیس اتاق بازرگانی قم با حضور در آسایشگاه معلولین و سالمندان آفتاب قم از بخشهای مختلف این مجموعه بزرگ بازدید کرده و در جریان اقدامات این آسایشگاه قرار گرفت.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، وی ضمن تشکر از مسئولان و پرسنل آسایشگاه سالمندان و معلولین انوار آفتاب در جهت تکریم این عزیزان، از حمایت اتاق بازرگانی در راستای مسئولیت های اجتماعی خود از این مرکز اعلام، اما حمایت همه جانبه مسئولین و مردم از این مرکز و مشابه آن در استان را از ارکانی عنوان کرد که باید به آن توجه زیادی شود.

رئیس اتاق بازرگانی قم با بیان اینکه وضعیت ساخت و ساز در آسایشگاه به صورت بسیار مطلوب می باشد،  گفت: با توفیق خداوند متعال انشاالله با کمک و همکاری دوستان در اتاق بازرگانی بتوانیم بخشی از نیازهای مربوط به آسایشگاه انجام شود، خداوند خیر دهد به  عزیزان که از وقت و مال خود به این مرکز کمک می کنند؛  کمک به نیازمندان امروزه از واجبات است.

همچنین در این دیدار فاطمه پورمحمدی، مدیرعامل موسسه خیریه انوار آفتاب بیان کرد: در حال حاضر خدمات این مؤسسه شامل «نگهداری و توان‌بخشی سالمندان و معلولان»، «مرکز آموزشی اوتیسم»، «طرح مثبت زندگی» می باشد.

وی با تأکید بر اینکه بیشتر هزینه‌های ۴۲۰ مددجو و ۹۰ پرسنل این آسایشگاه از طریق کمک‌های نیکوکاران و خیرین تأمین می‌شود، افزود: ماهانه بالغ برچهار میلیارد تومان هزینه جاری آسایشگاه بوده  که شامل حقوق و بیمه پرسنل و هزینه خوراک، پوشاک و درمان مددجویان می‌شود.

پورمحمدی خاطرنشان کرد: تعدادی از مددجویان آسایشگاه، مجهلول‌الهویه هستند و بیشتر آنان خانواده‌های بسیار مستضعفی داشته که از پس تأمین هزینه‌های مالی برنمی‌آیند.

مدیرعامل مؤسسه خیریه انوار آفتاب بیان کرد: بالغ بر صد نفر از مددجویان به طور کامل زمین‌گیر هستند و مددکاران آسایشگاه باید غذا در دهان‌شان بگذارند و نظافت شخصی‌شان را انجام دهند.

وی تصریح کرد: بخش قابل توجهی از سالمندان این آسایشگاه، معلول ذهنی بالای شصت سال هستند و بخش دیگر یا ازدواج نکردند یا فرزندی نداشتند که از آنها مراقبت و نگهداری کنند.

  • نویسنده : سید حسین نقیبی