ترمز «گاز» در قم کشیده شد
 ترمز «گاز» در قم کشیده شد

قمی‌ها در هفته سوم دی‌ماه 150 هزار مترمکعب در مصرف گاز صرفه‌جویی کردند و تا حدودی ترمز «مصرف بی‌رویه» را کشیدند.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، شرکت گاز قم اعلام کرد: میزان مصرف گاز در استان در هفته سوم دی‌ماه (۱۷ تا ۲۳ دی) در مقایسه با هفته قبل از آن ۱۵۰ هزار مترمکعب کاهش داشته است.

ورود یک جبهه هوای سرد کم‌سابقه و طولانی‌مدت به کشور، منجر به افزایش شدید مصرف گاز در بخش‌های خانگی و تجاری شد و مشکلاتی را در برخی از نقاط کشور به ویژه استان‌های شمالی، شمال غربی و شمال شرقی ایجاد کرد.

پس از آن بود که «هشدار سطح بالای برای مصرف گاز» از سوی مسئولان صادر و بر لزوم صرفه‌جویی در مصرف تأکید و به دنبال آن بسیج همگانی برای مهار مصرف افسارگسیخته گاز در کشور آغاز شد.

استان قم نیز از قافله «صرفه‌جویی» عقب نماند و به منظور کاهش مصرف انرژی و پایداری شبکه گاز و بهره‌مندی همه هم‌وطنان از گاز، اقداماتی را در دستور کار قرار داد که حالا منجر به نتیجه شده و به گفته “مدیرعامل شرکت گاز قم” «کاهش ۱۵۰ هزار مترمکعبی گاز» را طی یک هفته به دنبال داشته است.

دور کار شدن ادارات، غیرحضوری شدن مدارس، تغییر ساعات کاری ادارات، تعطیلی اصناف بعد از ساعت ۲۱، تعطیلی جایگاه‌های سوخت CNG، اخطار به مشترکان پرمصرف و قطع گاز مشترکان بد مصرف و بستن گاز استخرهای قم، در کنار همراهی و همکاری مسئولانه مردم ازجمله اقداماتی بود که کاهش مصرف گاز را در قم رقم زد.

  • نویسنده : مهدی جعفری