بر جهانیان ثابت شد که آمریکا و اسرائیل جایگاهی در جهان ندارند
بر جهانیان ثابت شد که آمریکا و اسرائیل جایگاهی در جهان ندارند

یک متخصص پیشگیری و درمان آسیب های اجتماعی گفت: امروز بر جهانیان ثابت شده که آمریکا و رژیم صهیونیستی، جایگاهی در سطح بین‌المللی ندارند.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، حجت‌الاسلام والمسلمین وحدتی آراسته در جمع نمازگزاران مسجد حضرت فاطمه سلام الله علیها اظهار کرد: امروز به خوبی بر جهانیان ثابت شد که دشمنان اسلام در صدر آن آمریکا و اسرائیل کودک کش جایگاهی در جهان ندارند و پوشالی هستند.

وی افزود: مسجد تنها قطعه ای از زمین است که به خود حضرت حق نسبت داده می شود.

این متخصص آسیب‌های اجتماعی با اشاره به آیه شریفه «وَأَنَّ الْمَسَاجِدَ لِلَّهِ فَلَا تَدْعُوا مَعَ اللَّهِ أَحَدًا» عنوان کرد: قطعه هایی از بهشت در زمین، قطعه های انتخاب شده و برگزیده از زمین ماست که خداوند تبارک و تعالی آنجا را به خودش اختصاص داده است.

وی همچنین با اشاره به آیه «إنّ البُیوتِی فی الارض المَساجِد» گفت: در روایت نورانی امام معصوم (ع) نیز هست که «خوشا به حال آن کسی که در خانه خودش وضو بسازد و مطهر کند خودش را، آراسته کند به دیدن من، به خانه من بیاید؛ « طُوبَی لِمَن تَطهّرَه فِی بَیْتِهِ ثُمَّ زَارَنِی فِی بَیْتِی» در خانه خودش خودش را آراسته کند، زیبا کند، معطّر کند، مطهّر کند، وضو بسازد، غسل کند، پاک و تمیز و خوب بیاید به دیدن من، به خانه من.

وحدتی آراسته خاطرنشان کرد: مسجد تنها محل عبادت نمی باشد، بلکه هم محل عبادت است هم مرکز سیاست و هم محل اجتماع مومنین برای رفع مشکلات مردم است، اگر امام محترم جماعتی تصور کند وظیفه اش تنها محدوده داخل مسجد است نمیتواند بگوید سیره پیامبر ص و یا اهل بیت ع را دنبال کرده بلکه امامان محترم جماعت پیرامون چند کیلومتری مسجد وظیفه دارند.

وی ادامه داد: رفع مشکلات اجتماعی و سیاسی مردم، حوانان، نوجوان و… می باشد، لذا مسجد محل اجتماع مؤمنان است، محل تعلیم و تربیت است محل آموزش قرآن است، محل آموزش حلال و حرام است، محل پیدا کردن دوستان خدایی است، محل جوشش عواطف مؤمنانه است و می توان گفت مسجد یک چنین چیزی است، و پیامبر عزیز ما اولین کار که کرد ساختن مسجد بود برای چنین اهداف بزرگی، امام علی ع محل خلافت خود را در مسجد قرار داد.

وحدتی آراسته تصریح کرد: ارتباط بین مسجد و منزل یک ارتباط الهی است که نقش پدران و مادران در تربیت فرزندان با حضور در مساجد شکل می گیرد لذا تشویق کودکان و نوجوان به حضور در نماز جماعت و برنامه های مسجد محله بسیار در پیشگیری از آسیب های اجتماعی اهمیت دارد.

  • نویسنده : سید حسین نقیبی