برگزاری ۵ ویژه برنامه شهادت امام جواد(ع) در حرم موسی مبرقع(ع)
برگزاری ۵ ویژه برنامه شهادت امام جواد(ع) در حرم موسی مبرقع(ع)

مدیر اوقاف شهرستان قم گفت: پنج ویژه برنامه به مناسبت سالروز شهادت امام جواد(ع) در حرم فرزند بلافصل ایشان حضرت موسی مبرقع(ع) برگزار خواهد شد.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قم، حجت‌الاسلام نورالدین صمدانی با اشاره به فرا رسیدن سالروز شهادت امام جواد(ع) اظهار کرد: بر این اساس ویژه برنامه‌های مختلفی در تنها حرم فرزند آن حضرت در ایران اسلامی، حضرت موسی مبرقع (علیه السلام) تدارک دیده شده است.

او افزود: پنج ویژه برنامه مختلف از پنجشنبه ۱۷ خردادماه تا غروب جمعه در این مکان مقدس پیش‌بینی شده که شروع آنها از ساعت ۱۳ روز پنجشنبه است.

مدیر اوقاف و امور خیریه شهرستان قم با بیان اینکه همان شب و از ساعت ۲۰:۳۰ هم مراسم عزاداری شب شهادت امام جواد(ع) در بقعه متبرکه امامزاده موسی مبرقع(ع) برپا خواهد شد گفت: صبح روز جمعه هجدهم خردادماه نیز مراسم قرائت دعای پرفیض ندبه در این مکان مقدس برگزار می‌شود.

او ادامه داد: ظهر همان روز و از ساعت ۱۳:۳۰ مراسم دیگری در حرم حضرت موسی مبرقع(ع) تدارک دیده شده و غروب شهادت و از ساعت ۱۷ نیز شاهد حضور دسته جات مذهبی و برگزاری مراسم سوگواری در صحن اصلی حرم خواهیم بود.

گفتنی است حرم مطهر امامزادگان موسی مبرقع و چهل اختران (علیهم السلام) در خیابان طالقانی (آذر)، کوی ۵۹ واقع شده و در شب شهادت امام جواد(ع) تا صبح به روی زائران باز خواهد بود.

حضرت موسی مبرقع(ع) فرزند بلافصل امام جواد(ع) و برادر تنی امام هادی(ع) بوده و جزو راویان حدیث و عالمان و فقهای بزرگ عصر به شمار می‌رفتند.

ایشان بیش از ۴۰ سال از عمر با برکت خود را در شهر قم سپری کرده و منشأ خدمات مختلفی بودند.

  • منبع خبر : روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قم