ضرورت آشنایی بیشتر کودکان و نوجوانان با مکتب تشیع
ضرورت آشنایی بیشتر کودکان و نوجوانان با مکتب تشیع

نویسنده کتاب دایره المعارف شیعه گفت: لازم است از طریق نگارش کتاب‌های مفید، زمینه‌ساز آشنایی بیشتر کودکان و نوجوانان با مکتب تشیع باشیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، حجت‌الاسلام والمسلمین غلامرضا حیدری ابهری پیش از ظهر امروز در مراسم رونمایی از کتاب دایره المعارف شیعه که در سالن جلسات ساختمان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد با ابراز تاسف در مورد کمبود دایره المعارف های سازگار با آداب و فرهنگ ایران از نظر موضوع و محتوا اظهار داشت: ما در این کتاب تمام اطلاعات لازم را در مورد تشیع و دین اسلام در ده فصل برای نوجوانان گرد آوری کردیم که این اطلاعات از منابع اصیل شیعه از جمله کتاب های مرحوم شرف الدین و علامه امینی جمع آوری شده است.
نویسنده کتاب دایره المعارف شیعه افزود: در این دوره که حجم اطلاعات در دنیا بسیار زیاد است یافتن اطلاعات در مورد یک موضوع از منابع مختلف یک هنر محسوب می‌شود.
وی تصریح کرد: دایره المعارف‌های نوجوانان به منظور آشنایی کودک و نوجوان با دسته بندی اطلاعات است که نه تنها به توضیح و تشریح جنبه های مکتب شیعه می‌پردازد، بلکه به مقایسه باورهای آن یا اختلافات مکتب تشیع با دیگر فرقه ها می‌پردازد.
حیدری با تاکید بر این که تصاویر موجود در این کتاب موجب لمس بهتر دین تشیع و آشنایی بیشتر با اهل بیت و دین اسلام است عنوان کرد: ما در این کتاب به دنبال هیچ گونه تبلیغی نبودیم و تنها هدف ما معرفی مکتب تشیع با تمام ثروت های معنوی به کودکان و نوجوانان است.
وی با اشاره به دشواری تسلط محتوایی بر نوشتن کتاب برای کودکان و نوجوانان عنوان کرد: در کارهای دینی ظرافت‌های بسیاری وجود دارد که باید بتوانیم همزمان با برقراری توازن میان دو مکتب تشیع و تسنن، دین اسلام‌ را بیشتر از گذشته به کودکان و نوجوانان انتقال دهیم.
انتهای پیام/