بی مهری به نویسندگان کتاب کودک و نوجوان مشهود است
بی مهری به نویسندگان کتاب کودک و نوجوان مشهود است

مسئول واحد کودک و نوجوان مرکز تخصصی مهدویت گفت: نویسندگان کتاب کودک و نوجوان آنطور که باید و شاید مورد توجه قرار نگرفته و بی مهری به آنها دیده می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، محمد یوسفیان پیش از ظهر امروز در مراسم رونمایی از کتاب دایره المعارف شیعه که در سالن جلسات ساختمان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد با تاکید بر تالیف ۸۰ کتاب با موضوعات کودک و نوجوان به تحریر قلم خود، اظهار داشت: به دلیل ظرافت‌های بسیاری که در کتاب کودک و نوجوان به کار گرفته می‌شود، کلیه کارهای مربوط به کودکان و نوجوانان بسیار دشوار تر از کارهایی است که برای بزرگسالان انجام می‌شود.
مسئول واحد کودک و نوجوان مرکز تخصصی مهدویت با اشاره به اینکه کارهای کودک و نوجوان بسیار کمتر از کتب دیگر مورد استقبال افراد جامعه قرار می‌گیرد افزود: یکی از اعتراضات موجود بر دایره المعارف این است که افراد جامعه تصور نویسندگی گروهی در خصوص دایره المعارف را دارند در صورتیکه دایره المعارف شیعه تنها با قلم یک نفر نوشته شده است.
وی با اشاره به کتاب کم حجم و پر محتوای دایره المعارف شیعه افزود: این کتاب در عین دارا بودن خصایص مهدوی، این ویژگی را دارد که کلیه شبهات در خصوص دین اسلام به خصوص مذهب تشیع را پاسخ داده است.
یوسفی تصریح کرد: این کتاب می تواند به عنوان یک درس نامه باشد زیرا کلیه دانستنی هایی که کودکان و نوجوانان شیعه در جهت رسیدن به رشد و کمال به آن نیاز دارند در این کتاب موجود است.
وی عنوان کرد: اهمیت مخاطبان کودک و نوجوان و نقش کتاب و هنر در فرهنگ‌سازی و پرورش ایشان از بدیهیاتی است که بار‌ها توسط مسئولان و متخصصان مورد تایید قرار گرفته است.
انتهای پیام/