اقدام جالب دفتر یک مرجع تقلید در برگزاری کارگاه آموزشی
اقدام جالب دفتر یک مرجع تقلید در برگزاری کارگاه آموزشی

کارگاه آموزشی خوب زیستن با هدف ارتقای مهارت‌های شاد زیستن و روابط خانوادگی، و در فضایی کاملا علمی و شاد در دفتر آیت الله العظمی جوادی آملی در تهران برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، حجت‌الاسلام والمسلمین «امیرمیثم سعیدی» با بیان اینکه رویکرد حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی از مراجع معظم تقلید جهان تشیع، انتشار و گسترش آموزه های دینی از طریق بیان علمی و محققانه است، گفت: به این منظور دفاتر نمایندگی این مرجع تقلید در سراسر کشور تلاش دارد رویکردی خلاقانه، جذاب و با بهره مندی از روش های نوین و ابزارهای جدید در بیان معارف قرآن و اهل بیت عصمت و طهارت (ع) در پیش گیرد.
مسئول امور فرهنگی، اطلاع رسانی و روابط عمومی دفتر آیت الله العظمی جوادی آملی خاطرنشان کرد: دفتر این مرجع تقلید عظیم الشان در تهران (خیابان مجاهدین اسلام، نرسیده به میدان شهدا، پلاک ۵۶) در راستای عملیاتی شدن چنین رویکردی، علاوه بر انجام امور رایج در سایر دفاتر مراجع معظم تقلید -از جمله پاسخگویی به سوالات شرعی مردم، ارایه مشاوره های مذهبی و توزیع کتب دینی و تبلیغی بین طلاب و روحانیون و سایر اقشار فرهیخته و تحصیل کرده جامعه- انجام فعالیت های علمی و پژوهشی را نیز دنبال می کند.
وی اضافه کرد: برگزاری دوره های آموزشی در حوزه سبک زندگی اسلامی ایرانی، برگزاری نشست های مذهبی – دانشی در دانشگاه ها و سایر مراکز دینی، برپایی نمایشگاه های عکس و جملات قصار، و برگزاری دوره های تفسیر قرآن با محوریت تفسیر تسنیم -اثر آیت الله العظمی جوادی آملی- از جمله مهم ترین و خلاقانه ترین برنامه های دفتر این مرجع تقلید در تهران است.
سعیدی گفت: ما به منظور تقویت رویکرد علمی این دفتر، اقدام به برگزاری دوره های آموزشی و کارگاه های مهارتی کرده ایم که برگزاری کارگاه آموزشی «خوب زیستن» از جمله آنها است.
وی خاطرنشان کرد: هدف از برگزاری سلسله کارگاه های آموزشی «خوب زیستن» ارتقای مهارت های شاد زیستن، مهارت های ارتقای هم کلامی، مهارت های کاربردی دوره های رشد برای اصلاح و ارتقا و مقابله با انواع عوامل ناامیدکننده، است.
مسئول امور فرهنگی، اطلاع رسانی و روابط عمومی دفتر آیت الله العظمی جوادی آملی ادامه داد: شرکت در این کارگاه، رایگان و برای عموم مردم، آزاد است و علاقمندان برای ثبت نام می توانند با شماره ۰۲۱-۳۳۵۰۳۵۷۳ و ۰۹۱۲۴۶۷۷۰۱۵ تماس بگیرند.
این گزارش می افزاید، یکی دیگر از برنامه های جالب توجه این دفتر آیت الله العظمی جوادی آملی، برگزاری کلاس های روخوانی قرآن و تدریس کتاب «مفاتیح الحیوه» اثر آیت الله العظمی جوادی آملی است.
یادآور می شود، استاد حجت الاسلام والمسلمین امیرمیثم سعیدی (استاد حوزه و کارشناس امور فرهنگی و روانشناسی) و دکتر حامد تهرانی، مدرسان سلسله کارگاه های آموزشی «خوب زیستن» در دفتر آیت الله العظمی جوادی آملی هستند.
انتهای پیام/