۱۴۶ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری برای توسعه گردشگری قم
۱۴۶ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری برای توسعه گردشگری قم

معاون سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: سال گذشته 146میلیارد تومان در توسعه گردشگری سرمایه گذاری شده که به دلیل ظرفیت های قم و اشتغال زیاد،مورد توجه قرار گرفته است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، سید مهدی حیدرآبادی در نشست خبری با اصحاب رسانه که در هتل استقلال برگزار شد اظهار کرد: سالانه بیش از ۲۰ میلیون گردشگر داخلی و بین المللی وارد استان میشوند که این موضوع ظرفیت بسیار عظیمی را برای قم ایجاد کرده است.

وی با بیان اینکه ۱۱ هزار و ۷۰۳تخت ظرفیت موجود در قم است،گفت: افزایش ماندگاری گردشگران موجب تحول اقتصادی در استان می شود که این موضوع در سال های اخیر بسیار مورد توجه و بررسی است.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قم، با اشاره به وجود بزرگترین و استانداردترین مجتمع های خدماتی بین راهی در استان اظهار داشت: رونق بوم گردی علاوه بر ایجاد مهاجرت معکوس موجب رونق اشتغال در روستاها می شود به همین دلیل توسعه اشتغال و افزایش ماندگاری گردشگران در روستاها از جمله اولویت های سال ۹۸ این اداره کل است.

وی عراق را مهمترین بازار هدف گردشگری برای قم دانست و گفت:برای افزایش ماندگاری زائران و گردشگران عراقی، با توجه به تسهیل ورود اتباع عراقی به کشور،طبیعت گردی، ایجاد تورهای یک روزه، معرفی مکان های تاریخی و مذهبی و همچنین گردشگری سلامت مورد تاکید قرار گرفته است.

وی تبدیل قم به قطب گردشگری سلامت را از دیگر اولویت های مهم دانست و گفت:ایجاد زیرساخت های مهم و استانداردسازی بیمارستان ها برای افزایش سهم گردشگری سلامت از جمله موضوعاتی است که در استان در حال بررسی است.

وی در پایان گفت:نقطه قوت قم را حوزه گردشگری دانست و اظهار داشت: در نیمه شعبان حدود ۳میلیون زائر و گردشگر داخلی و بین المللی به قم ورود پیدا کرده اند که افزایش واحدهای اقامتی در اطراف مسجد جمکران در سال آینده مورد توجه است.

انتهای پیام/