افزایش ۳۰ درصدی صدور سند مالکیت در قم
افزایش ۳۰ درصدی صدور سند مالکیت در قم

مدير کل ثبت سناد و املاک استان قم گفت: در دو ماه ابتدایی سال، صدور سند مالکیت نسبت به مدت مشابه سال قبل 30 درصد از افزايش داشته است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، سلامتی در نشست با اصحاب رسانه که به مناسب هفته قوه قضائیه برگزار شد اظهار کرد: در دو ماه ابتدایی امسال ۹ هزار و ۱۴۶ سند مالکیت صادر شده است که حدود ۳۰ درصد بیشتر از مدت مشابه سال ۹۷ است.

وی با اشاره به صدور ۳۵۰ هزار سند کاداستری در استان گفت:برای تکمیل ادامه روند صدور این نوع اسناد نیازمند بودجه و فراهم سازی شرایط هستیم.

مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان قم با اشاره به افزایش درآمد ها و وصول مطالبات بانک ها از طریق اجرای ثبت اسناد رسمی گفت: در سال ۹۷ درآمد ثبت اسناد و املاک به ۳۲ و نیم میلیارد تومان رسید که ۳۲ درصد بیشتر از سال ۹۶ است.

سلامتی افزود: در این مدت ۱۴۵ میلیارد تومان از مطالبات بانک ها هم وصول شد که این رقم در سال ۹۶ صد و ده میلیارد تومان بود.

وی با اشاره به صدور پیش از ۵۲ هزار و ۷۰۰ سند مالکیت در سال ۹۷ خاطرنشان کرد: این رقم ۲۳درصد بیشتر از سال ۹۶است.

مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان قم آمار اسناد رسمی تنظیمی در حدود یکصد دفتر خانه اسناد رسمی استان را در دو ماه اول امسال بیش از ۳۵ هزار و ۱۰۰ سند اعلام کرد و گفت:در سال ۹۷ هم در مجموع بیش از ۲۴۷ هزار سند رسمی در این دفاتر تنظیم شد که ۲۵ درصد بیشتر از سال۹۶ بوده است.

وی در پایان گفت: سال قبل ۷ هزار و ۸۲۰ واقعه ازدواج و ۳ هزار و ۱۵۱ طلاق در دفاتر ازدواج و طلاق قم ثبت شده است؛که به ترتیب یازده و یک درصد کاهش یافته است.

انتهای پیام/