افزایش چند برابری سمن‌ها/ راه اندازی مراکز مشاوره در حوزه ازدواج
افزایش چند برابری سمن‌ها/ راه اندازی مراکز مشاوره در حوزه ازدواج

مدیر کل ورزش و جوانان استان قم در هفتاد و سومین جلسه ستاد ملی ساماندهی امور جوانان در سخنانی از افزایش چند برابری سمن ها در قم خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، رسول منعم در هفتاد و سومین جلسه ستاد ملی ساماندهی امور جوانان در سخنانی اظهار داشت: در فرایند برگزاری مستمر ستاد ساماندهی امور جوانان به گونه ای در قم شکل گرفته  که ثمره آن ۵۷  مصوبه در سال ۹۷ و ۳ مصوبه در سه ماهه نخست سال ۱۳۹۸ در راستای حمایت از جوانان قمی  در زمینه های مختلف بوده است.

وی به راه اندازی مراکز مشاوره در حوزه ازدواج اشاره کرد و عنوان داشت: همراهی استانداری در واگذاری خانه جوانان به این  اداره کل راه را برای توانمند سازی جوانان گشود و اجرای برنامه های اوقات فراغت، مهارت آموزی و ارائه مشاوره های مختلف به قشر جوانان، اجرای ۱۰۵۵ برنامه با ۳۳۱۴۵ مخاطب در سال ۹۷ از جمله اموری است که در حوزه امور جوانان تحت مدیریت اداره کل ورزش و جوانان استان قم رنگ واقعیت به خود گرفته است.

مدیر کل  ورزش و جوانان استان قم گفت: با حمایت های استاندار محترم استان و پیگیری های این اداره کل تعداد سازمان های فعال مردم نهاد در استان قم تا به امروز به عدد ۴۱ رسیده  است که در زمینه های مختلف مذهبی ، اجتماعی ، فرهنگی و علمی پژوهشی فعالیت می کنند که فعالیت این تعداد از سازمان های مردم نهاد افزایش ۳ و نیم برابری نسبت به سال ۹۲ را نشان می دهد.

منعم از رشد پرداخت تسهیلات ازدواج و اشتغال در قم خبر داد و افزود: اهمیت و توجه به جایگاه قشر جوان با طراحی و پیگیری برای ساخت ۳ خانه جوانان با اعتباری بالغ بر ۱۶ میلیارد ریال در استان قم زمینه و بستر مناسب را برای رشد و پیشبرد امور جوانان را در این استان فراهم نموده است.

وی خاطرنشان کرد: پرداخت تسهیلات وام ازدواج به بیش از ۹۵ درصد از متقاضیان با رشد بیش از ۳۷ درصد نسبت به سال ۹۶ خود نشان از نقش موثر ستاد ساماندهی امور جوانان و پیگیری های مجدانه استاندار محترم در این جلسات را داشته که موجبات تشکیل خانواده را فراهم نموده است .

مدیر کل ورزش و جوانان استان قم بیان داشت: برگزاری ۲۴۷ کارگاه قبل ، حین و بعد از ازدواج با حضور ۱۰۵۳۸ شرکت کننده نوید بخش این امر است که شاهد شکل گیری خانواده های موفق و به دور از هر گونه اختلاف در بین زوجین جوان استان قم خواهیم بود.

منعم ادامه داد: تدوین و اجرای ۱۲ برنامه بمناسبت هفته ازدواج که می توان از مهمترین آنها به برگزاری جشن هلهله فرشته ها ، برپایی نمایشگاه ازدواج آسان ، مراسم تجلیل از خیرین ازدواج و همچنین جشن همبستگی را نام برد که به منظور ترویج امر حسنه ازدواج به انجام رسیده است.

وی افزود: ثبت ۸۰۱ پایگاه اوقات فراغت با برگزاری ۳۰۶۵ دوره با محوریت آموزش، تفریحات فرهنگی و  نشاط جوان در تعامل با  ۲۷ ارگان و دستگاه اجرایی، برگزاری ۹ جلسه اوقات فراغت با ۲۲ مصوبه از ابتدای سال ۹۷ تا کنون از جلمه اقداماتی است که برای غنی سازی و تغذیه فکری جوانان قمی عینیت پیدا کرده است.

مدیر کل ورزش و جوانان استان قم در پایان گفت: بیش از ۴۰ برنامه متنوع و شاخص همچون جشنواره حضرت علی اکبر(ع) با محوریت کمک به  سیل زدگان کشور ، برپای محفل جشن شعر قمپز ، دیدار جوانان با آیت الله علوی گرگانی و آیت‌الله سعیدی، دیدار و گفت و گوی جوانان نخبه با استاندار در هفته جوان در قم به اجرا گذاشته شد.

انتهای پیام/