نشست نقد کتاب «خانم کارکوب» در قم برگزار می شود
نشست نقد کتاب «خانم کارکوب» در قم برگزار می شود

به همت اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم و با همکاری و مشارکت بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس؛ نشست نقد کتاب «خانم کارکوب: روایت زندگی مادر شهیدان کارکوب زاده» در قم برگزار می‌شود.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، یازدهمین نشست نقد و بررسی کتاب «خانم کارکوب: روایت زندگی مادر شهیدان کارکوب زاده» نوشته رضیه غبیشی، به همت اداره کل کتابخانه های عمومی و با همکاری بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس؛ نشر شهیدکاظمی و بسیج دانش آموزی استان قم به مناسبت گرامی‌داشت هفته دفاع مقدس در تالار غدیر اداره کل کتابخانه ها برگزار می‌شود.

حجت‌الاسلام و المسلمین امیرعطاءاله جباری، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان قم، اظهار داشت: هدف از این نشست، تکریم خانواده شهیدان به ویژه مادران شهید به عنوان اسوه صبر و نماد استقامت زینبی است که حافظ ارزش های انقلاب اسلامی شدند.

وی گفت: سرگذشت خانم کارکوب زاده نیز از بانوان مقاوم و شجاعی است که سه فرزند عزیز خود را تقدیم به انقلاب کرد و در آن دوران حساس و سرنوشت ساز به ندای امام خویش لبیک گفت تا مانع ورود دشمنان متجاوز به خاک پاک ایران اسلامی باشند.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان قم همچنین بیان کرد: تکلیف دینی و ملی ما علاوه بر زنده نگهداشتن یاد و نام شهدا؛ معرفی آثار مکتوب و ماندگار در این حوزه با هدف ترویج سبک زندگی ایثارگران، جانبازان و باورهای اعتقادی و مواضع فکری شهدا است تا نسل حاضر و آینده نسبت به آن آگاه باشند.

جباری در پایان از طرح «در کوی نیک نامان» بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس در تجلیل از خانواده معظم شهیدان تشکر و قدردانی کرد.

گفتنی است نشست نقد کتاب «خانم کارکوب» چهارشنبه ۳ مهرماه ساعت ۱۰ صبح در تالار غدیر اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم واقع در خیابان ساحلی برگزار می شود.

انتهای پیام/د

  • منبع خبر : روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم