۱۹ سال در کوچه‌های بنی هاشم
۱۹ سال در کوچه‌های بنی هاشم

نمایشگاه کوچه های بنی هاشم به مدت 1 8شب از 20 دی الی 8 بهمن در بلوار عمار یاسر بین بلوار تعاوت برپا شده است.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، سید مهدی رضوی اظهار کرد: نوزدهمین سال است کا نمایشگاه کوچه های بنی هاشم بدون بودجه خاص با‌کمک های مردمی از ساعت ۷الی ۱۱در حال برگزاری است.

وی افزود: مایشگاه به ماجراهای صدر اسلام با محوریت خانم حضرت فاطمه زهرا(س) در قسمت های مختلف از جمله صحنه انتظار، برنامه علامه امینی، بازار بحث روایت سقیفه، صحنه مسجد و بیعت گرفتن خلیقه برای خود، صحنه نمایدن تشییع حضرت زهرا(س) و روضه خوانی و صحنه مهدویت و نتیجه گیری می پردازد و در پایان نمایشگاه غرفه محصولات فرهنگی،غرفه شهدا،مشاوره،پاسخ به شبهات را داریم.

مجری کوچه های بنی هاشم گفت: ۲۵نفر از مسئولین در قسمت اجرائی و ۱۸۰خادم هرشب تا پاسی از شب در نمایشگاه فعال هستند.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: ه رشب ۱۵تا۱۸ اجرا در نمایشکاه انجام میشود که در هراجرا ۱۱۰تا۱۴۰نفر وارد میشوند که انتظار میرود در شبهای پایانی هراجرا به ۲۰۰ نفر هم برسد.

رضوی با بیان اینکه گروه چاوش و بازیگرانی مثل افضلی و خیام و کریمی هرشب بدون هیچ چشم داشت مالی مشغول به اجرا هستند تصریح کرد: تعداد زیادی از علما و اعضای شورای شهر آقای مالکی نژاد و آقای مولایی و از شهرداری کل آقای کلانترزاده برای بازدید و کمک به نمایشگاه آمده اند.

وی افزود: زمین محل اجرای نمایشگاه به صورت امانت هرساله در اختیار میگیریم و حدود۲ماه قبل از ایام فاطمیه مشغول به ساخت و تجهیز نمایشگاه مشغول میشویم؛و تجهیزات هرساله در انبار هئیت محبین حضرت زینب نگهداری میشود وهرشب غرفه چایی و خرما و غذای نذری برقرار است.

انتهای پیام/

  • نویسنده : صدرالدین فلاح