۶۱ درصد مردم قم زیر پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند
۶۱ درصد مردم قم زیر پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند

مدیرکل تامین اجتماعی قم گفت: از یک ‌میلیون و 300 هزار نفر جمعیت این استان، 800 هزار نفر معادل 61 درصد زیر پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، علی‌اصغر دادخواه در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: ۵۰ هزار نفر ازاین‌ بین جزء جامعه بازنشستگان تامین اجتماعی محسوب می‌شوند که در پایان خردادماه سال جاری حقوق آن‌ها ۲۶ درصد افزایش حقوق داشتیم و ما به التفاوت سه ماه ابتدایی پرداخت خواهد شد.

وی گفت: ماهانه بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان به بازنشستگان تامین اجتماعی در قم پرداخت می‌شود و همسازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی نیز بعد از ۱۲ سال تلاش نهایی شده و از مردادماه امسال اعمال خواهد شد و ۱۳۰ هزار نفر از کارگران قم تحت پوشش تامین اجتماعی هستند.

وی در ادامه گفت:قبل از شیوع کرونا ماهانه ۳۰هزار مراجعه حضوری برای تمدید دفترچه درمانی به دفاتر تامین اجتماعی وجود داشت که در حال حاضر تمدید این دفترچه‌ها به‌صورت تمام الکترونیک انجام می‌شود که با توسعه خدمات غیرحضوری از تردد ۶۰۰ هزار نفر به دفاتر تامین اجتماعی در طول سال کاسته می‌شود، ۳۶۷ هزار پرونده بیمه‌شدگان تامین اجتماعی به‌ویژه در حوزه کارگری ثبت الکترونیک شده است.

مدیرکل تامین اجتماعی قم گفت:در طول شیوع کرونا ۴۹ هزار بازدید از کارگاه‌ها و واحدهای تولیدی انجام‌شده است که ۲ هزار و ۶۱ نفر بیمه بیکاری از تامین اجتماعی قم دریافت می‌کنند که رقمی بالغ‌بر ۶میلیارد تومان می‌شود.

مدیرکل تامین اجتماعی قم گفت: این اداره کل از سال ۱۳۸۰ تاکنون، ۲هزار و ۱۰۰ میلیارد ریال از واحدهای تولیدی استان طلب دارد که این میزان مطالبه معوق از ۱۴ هزار و ۴۰۷ واحد تولیدی و صنوف در سطح استان می‌باشد.

وی بیان کرد:بیمه تامین اجتماعی قم دارای ۴ شعبه اصلی، ۲ شعبه اقماری و ۵ کارگزاری رسمی است، ۸۰۰هزار و ۵۷۹ تَن معادل ۶۱ درصد از جمعیت این استان تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند که از این تعداد،  ۲۸۷هزار و ۵۸۹ تن بیمه‌ شده اصلی و ۴۹۵ هزار و ۹۹۰ تن نیز بیمه‌ شده غیراصلی می‌باشند.

وی در پایان گفت:بیش از ۱۴ هزار و ۶۰۰کارگاه تولیدی و صنعتی در سطح قم فعال است که با رشد بیمه شدگان اجباری شاهد کاهش بیمه بیکاری در طول سال گذشته بودیم.

۴۷۰ میلیارد تومان هزینه درمان بیمه‌شدگان تامین اجتماعی قم در سال ۹۸

مدیر درمان تامین اجتماعی قم نیز در این نشست خبری ابراز داشت:۴۷۰ میلیارد تومان هزینه درمان بیمه‌شدگان تامین اجتماعی قم در سال۹۸ بوده است  که ازاین‌بین ۳۰۰میلیارد تومان در بخش بیمارستان‌های طرف قرارداد تامین اجتماعی هزینه شده است.

علیمحمدی گفت: بعد از بیمارستان‌های کامکار و فرقانی بیمارستان امام رضا(ع) سومین بیمارستانی بود که تمام ظرفیت خود را در اختیار بیماران کرونایی قرارداد،در یک سال گذشته ۵ میلیون بار مراجعه به درمانگاه‌ها و موسسات طرف قرارداد تامین اجتماعی و داروخانه‌های اختصاصی را شاهد بودیم.

وی گفت:در طول یک سال گذشته ۱۱ هزار و ۵۰۰ نفر در بیمترستان امام رضا(ع) بستری شدند،همچنین ۶۱ هزار بیمار در بیمارستان های طرف قرارداد بستری بودند که ۹۰ درصد هزینه های بیماران بستری توسط سازمان پرداخت شده است.

علیمحمدی در پایان گفت:در چند سال آینده ۲هزار تخت به مجموعه درمانی اضافه خواهد شد،حدود ۹۰درصد نوبت گیری ها به صورت غیرحضوری و اینترنتی انجام می‌شود.

انتهای پیام/

  • نویسنده : فاطمه میرزابابایی