۱۱ بیمارستان قم با بیمه سلامت قرارداد دارند
۱۱ بیمارستان قم با بیمه سلامت قرارداد دارند

مدیرکل بیمه سلامت استان قم گفت: 11 بیمارستان نیز با بیمه سلامت قرار داد دارند که بیمارستان امیرالمومنین (ع) به تازگی به جمع این بیمارستان ها افزوده شده است.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، محمدرضا فخاریان قمی در نشست خبری با اشاره به اینکه خدمات بیمه سلامت سلامت گفت: ازجمله این بیماران خاص می‌توان به ۱۶۴ بیمار پیوند کلیه، ۴۴۴ نفر بیمار دیالیزی و ۴۸۷ نفر بیمار ام اس نام برد.

وی گفت: ۱۴۹ پزشک عمومی، ۸ فلوشیب، ۱۱۸ پزشک متخصص، ۲۶ پزشک فوق تخصص، ۱۴۳ داروخانه، ۲۵ آزمایشگاه، ۳۷ مرکز فیزیوتراپی و ۶ مرکز جراحی محدود با بیمه سلامت در استان قم قرارداد دارند.

مدیرکل بیمه سلامت استان قم اضافه کرد: ۱۸مرکز تصویر برداری، یک مرکز رادیوتراپی، ۲۵ دندان پزشک، ۱۷ درمانگاه خصوصی، دو درمانگاه دولتی دانشگاهی، ۸ درمانگاه تخصصی، سه درمانگاه غیردانشگاهی و ۱۲ درمانگاه خیریه طرف قرارداد بیمه سلامت هستند و ۳ مرکز ترک اعتیاد نیز به تازگی با این بیمه قرار داد بسته اند.

وی حق بیمه ای که امسال از کارمندان دولت دریافت می شود را مورد توجه قرار داد و گفت: براساس قانون ۷ درصد حقوق و مزایای مستمر کارمندان به عنوان حق بیمه پرداخته می شود. همچنین سهم بیمه شاغلین ۲ درصد و بازنشستگان، موظفین و مستمری  بگیران ۱٫۷ درصد و مابقی از سهم دولت در اعتبارات مربوطه پرداخت می شود.

مدیرکل بیمه سلامت استان قم ادامه داد: حق بیمه طلایی ۲ به مبلغ ۵۵ هزار و ۷۰۰ تومان، بیمه طلایی ۳ به مبلغ ۶۸ هزار و ۷۷ تومان، حق بیمه ایرانیان یکسال ۶۶۸ هزار و ۴۰۰ تومان و در صورتی که ۶ ماه بیمه شوند ۳۳۴ هزار و ۲۰۰ تومان معین شده است.

وی با اشاره به بیمه اتباع گفت: قرار داد بیمه اتباع بیگانه از ۶ اسفند ماه سال ۹۸ آغاز شده و تا ۶ اسفند ماه ۹۹ ادامه دارد که لیست این افراد از سوی وزارت کشور به بیمه سلامت معرفی می شود و متقاضیان اتباع به خودی خود نمی توانند بیمه شوند

مدیرکل بیمه سلامت استان قم با اشاره به پرداختی های بیمه سلامت گفت: مبلغ کل پرداختی سال ۹۸ بابت هزینه های درمان ۱۶۷ میلیارد تومان بوده است که در مقاطع مختلفی به مراکز طرف قرار داد پرداخت شده است.

فخاریان قمی بااشاره به تعداد مراکز بهداشتی درمانی روستایی و شهری گفت:۱۴ مرکز بهداشتی درمانی روستایی و ۲۵ مرکز بهداشتی درمانی شهری با بیمه سلامت قرارداد دارند.

فخاریان قمی بیان کرد: مبلغ ۲۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان بابت هزینه های سال ۹۸ در سال جاری پرداخت شده است که ۳ بیمارستان دولتی به صورت کامل پرداخت شده و ۷۰ درصد مابقی بیمارستان ها نیز تا اردیبهشت ماه مطالبات خود را دریافت کردند.

وی درپایان گفت:هزینه بیماران خاص اتباع خارجی از سوی کمیساریای عالی پناهندگان پرداخت می شود و اتباع بیگانه به جر افراد آسیب پذیر مشمول پرداخت حق بیمه مصوب هستند و باید یک میلیون ۲۲۸ هزار و ۲۰۰ تومان به ازای هر نفر پرداخت می شود، دوره انتظار برای دریافت خدمات برای اتباع خارجی ۱۰ روزه هستند.

انتهای پیام/

  • نویسنده : فاطمه میرزابابایی