کتابخانه شهدای نوبهار در قم افتتاح می‌شود
کتابخانه شهدای نوبهار در قم افتتاح می‌شود

سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان قم گفت: کتابخانه شهدای نوبهار در هفته دولت به بهره‌برداری می‌رسد.

 

 

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، سجاد عمرانی از افتتاح کتابخانه شهدای نوبهار در هفته دولت خبر داد و افزود: این کتابخانه در سال ۸۹ تخریب شد و امسال، در هفته دولت پس از گذشت ۱۰ سال افتتاح خواهدشد.

وی با اشاره به اینکه این کتابخانه دارای ۱۰ هزار و ۸۲۲ عنوان در ۱۲ هزار و ۹۹۶ نسخه کتاب است، گفت: این کتابخانه در زمینی به مساحت ۲ هزار و ۲۴۳ متر مربع و زیر بنای ۲ هزار و ۴۷۱ مترمربع در چهار طبقه به سرعت در حال تکمیل است.

عمرانی بیان کرد: سیستم سرمایشی و گرمایشی مرکزی، مخزن کتاب با گنجایش بیش از ۲۰ هزار جلد کتاب، دو سالن مطالعه مجزا با ظرفیت ۱۰۰ صندلی، بخش مرجع و نشریات و سالن ویژه مطالعه کودک از جمله ویژگی‌ها و امکانات این کتابخانه است.

سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان قم اظهار کرد: برای تجهیز این کتابخانه با جذب اعتبار ۳  میلیارد و ۱۰ میلیون ریال از نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و دو میلیارد و یکصد و ۳۰ میلیون ریال هزینه شده است.

وی با اشاره به اینکه بودجه لازم جهت تکمیل این کتابخانه ۶ میلیارد ریال است، تصریح کرد: در صورت تحقق وعده‌های داده شده و حمایت‌های لازم استانی، این مهم به زودی محقق خواهد شد.

عمرانی یادآور شد: اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان با وجود نداشتن بودجه کافی و تکمیل نبودن این پروژه، آماده برگزاری مراسم افتتاحیه کتابخانه شهدای نوبهار در هفته دولت می‌باشد و در همین راستا زحمات و تلاش‌های شبانه‌روزی صورت گرفته‌است.

سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان قم بیان کرد: نصب المان‌ها و نمادهای ویژه قم از جمله شهدای منطقه نوبهار قم در کتابخانه، چیدمان و دکور و زیباسازی محوطه داخلی و بیرونی کتابخانه نیازمند حمایت دستگاه‌های اجرایی استان است.

وی با اشاره به اینکه کتابخانه شهدای نوبهار با هدف مقابله با فقر فرهنگی و ترویج فرهنگ کتابخوانی در یک منطقه پر جمعیت استان راه‌اندازی شده‌است، تصریح کرد: نهاد کتابخانه‌ها پیشگام در توسعه و بسط عدالت فرهنگی در مناطق کم برخوردار و آسیب اجتماعی است و به رسالت خود عمل کرده است، جا دارد تا دیگر دستگاه‌های اجرایی و متولیان امر نیز در خدمت به این مناطق مشارکت نمایند.

انتهای پیام/د

  • منبع خبر : روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم