اجرای طرح «قم در مسیر تحول» با اعتبار ۱۰ هزار میلیارد ریالی
اجرای طرح «قم در مسیر تحول» با اعتبار ۱۰ هزار میلیارد ریالی

مديركل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری قم گفت: در راستای خدمت‌رسانی به شهروندان 10 چهارشنبه با نام قم در مسير تحول در حال برگزاری بوده كه 72 پروژه بااعتباری بالغ‌ بر 10 هزار ميليارد ريال افتتاح و کلنگ‌زنی می‌شود.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، مهدی کلانترزاده صبح امروز همزمان با روز شهرداری‌ها و دهیاری‌ها با حضور در برنامه صبحانه شبکه نور، به تاریخ تشکیل شهرداری‌ها اشاره و اظهار کرد: شهرداری‌ها از ابتدا به‌عنوان یک‌نهاد خدمت رسان و به نام بلدیه آغاز به کارکرده و در شهر قم بیش از ۹۰ سال قدمت دارد.

وی گستره فعالیت‌ها و خدمات شهرداری‌ها را مورد توجه قرار داد و افزود: برای شهرداری‌ها در کلان‌شهرها ۳۷۲ خدمت تعریف‌شده که شهرداری قم با ۶ معاونت و ۱۵ سازمان به مردم خدمات‌رسانی کرده و شهروندان را از بدو تولد تا هنگام فوت تحت پوشش قرار داده است.

افتتاح ۷۲ پروژه در چهارشنبه‌های قم در مسیر تحول

مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری قم در ادامه به افتتاح پروژه‌های چهارشنبه‌ها و طرح قم در مسیر تحول اشاره کرد و گفت: در راستای خدمت‌رسانی به شهروندان ۱۰ چهارشنبه با نام “قم در مسیر تحول” در حال برگزاری بوده که ۷۲ پروژه بااعتباری بالغ‌بر ۱۰ هزار میلیارد ریال افتتاح و کلنگ زنی می‌شود.

وی با تأکید بر رفع دغدغه مقام معظم رهبری برای جبران عقب‌افتادگی‌های تاریخی شهر قم ابراز کرد: پروژه‌ها طبق برنامه‌ریزی‌ها و باهدف امیدآفرینی افتتاح‌شده و در ۵ چهارشنبه باقی‌مانده پروژه‌هایی مانند تقاطع فردوسی، تقاطع خیابان روحانی و خیابان برقعی و شهربازی بوستان غدیر افتتاح‌شده و ۳۵ دستگاه اتوبوس جدید نیز به ناوگان اتوبوسرانی اضافه می‌شود.

کلانترزاده پروژه‌های چهارشنبه هفته جاری را مورد توجه قرار داد و گفت: با توجه به قدمت هفت‌هزارساله شهر قم، توجه به احیایی بافت فرسوده یکی از اولویت‌های شهرداری قم بوده و این هفته بازار کهنه و بخشی از محور فرهنگی یعنی از محور عشق علی تا لب چال افتتاح و مرمت بازار کفاشان کلنگ زنی می‌شود.

وی به حادثه پارک بازی بوستان علوی اشاره کرد و افزود: افتتاح پارک بازی بوستان علوی طبق جدول زمان‌بندی انجام‌شده و نظارت‌های لازم انجام و استاندارد برای تمامی مجموعه بازی گرفته‌شده و هیچ شتاب‌زدگی در افتتاح پروژه نبوده و حادثه بر اساس بی‌احتیاطی اتفاق افتاده است.

انتهای پیام/د

  • منبع خبر : روابط عمومی شهرداری قم