پیاده راه آیت‌الله مرعشی نجفی(ره) تا پایان سال تکمیل می‌شود
پیاده راه آیت‌الله مرعشی نجفی(ره) تا پایان سال تکمیل می‌شود

مدیر منطقه هفت شهرداری قم از تکمیل پیاده راه آیت‌الله مرعشی نجفی(ره) تا پایان سال جاری خبر داد.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم به نقل از روابط عمومی شهرداری قم، مجید متین فر با اشاره به آخرین وضعیت احداث فاز سه پیاده راه خیابان آیت‌الله مرعشی نجفی(ره) اظهار داشت: مرحله سوم آرام‌سازی هسته مرکزی شهر حدفاصل خیابان شهید باقر النمر تا چهارراه شهدا از ماه گذشته آغازشده و پس از ۹ ماه به‌طور کامل به بهره‌برداری می‌رسد.

مدیر منطقه هفت شهرداری قم با بیان اینکه ۱۵ میلیارد تومان اعتبار برای اجرای این طرح در نظر گرفته‌شده ابراز کرد: طول این طرح ۳۳۰ متر و عرض آن ۲۰ متر است و درمجموع ۶۵۰۰ مترمربع را در برمی‌گیرد.

وی افزایش قابل‌توجه فضای سبز شهری در هسته مرکزی را یکی از مزایای مهم اجرای این طرح عنوان کرد و گفت: در خیابان ارم سابق (آیت‌الله مرعشی نجفی) ۵۰ تا ۶۰ متر فضای سبز وجود داشت؛ اما با اجرای طرح پیاده‌راه‌ سازی، ۶۰۰ متر به فضای سبز این خیابان اضافه می‌شود.

متین فر به دیگر اهداف طرح آرام‌سازی و پیاده راه‌سازی هسته مرکزی شهر اشاره کرد و افزود: ایجاد فضای معنوی در اطراف حرم، بهبود عبور و مرور عابرین و زوار، ایجاد امنیت محیطی، رفع آلودگی‌های بصری و ایجاد حس آرامش از دیگر اهداف اجرای این طرح است.

وی از طراحی دقیق این پیاده راه خبر داد و یادآور شد: فضا در این پیاده راه به‌گونه‌ای طراحی‌شده تا خودرو‌های امدادرسان به سهولت تردد کنند و همچنین جابجایی خودرو‌های حمل بار کسبه نیز بدون مشکل صورت پذیرد.

مدیر منطقه هفت شهرداری قم ادامه داد: در مراحل بعدی اجرای طرح آرام‌سازی هسته مرکزی شهر، محدوده حدفاصل سه‌راه تا چهارراه بازار و همچنین بلوار بهار به پیاده راه تغییر کاربری می‌دهند.

وی همچنین با قدردانی از صبر و تأمل اهالی و کسبه خیابان ارم خاطرنشان کرد: تمامی پرسنل و عوامل شهرداری برای تسهیل در اجرای پروژه و پایان هر چه سریع‌تر این طرح تلاش می‌کند.

انتهای پیام/د

 

  • منبع خبر : روابط عمومی شهرداری قم