دریافت هزینه نسخه الکترونیک در داروخانه‌ها غیرقانونی است
دریافت هزینه نسخه الکترونیک در داروخانه‌ها غیرقانونی است

مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه این سازمان هزینه نسخه الکترونیک داروخانه‌ها را پرداخت می‌کند، گفت: دریافت هرگونه هزینه‌ از بیمار برای نسخه‌پیچی الکترونیک در داروخانه‌ها غیرقانونی است.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم به نقل از ایرنا، مصطفی سالاری با اعلام این مطلب اظهار کرد: بر اساس مصوبه شورای عالی بیمه، هزینه تبدیل نسخه دست نویس به نسخه الکترونیکی توسط سازمان تامین اجتماعی به داروخانه‌ها پرداخت شده و هزینه‌ای از بیمه شدگان دریافت نخواهد شد.

وی افزود: مصوبه شورای عالی بیمه از طریق مجاری قانونی به داروخانه‌ها ابلاغ شده و از ۹ مرداد ماه بابت هر نسخه الکترونیک مبلغ چهار هزار تومان به داروخانه‌ها پرداخت می‌شود.

سالاری افزود: برخی داروخانه‌ها قبل از تصویب و ابلاغ این قانون به صورت خودسرانه مبالغی را از مردم دریافت کرده‌اند، که این اقدام بطور قطع غیرقانونی بوده و داروخانه ها مکلف به بازگرداندن این مبالغ هستند.

گفتنی است جلیل سعیدلو، دبیر انجمن داروسازان ۶ مردادماه در گفت وگو با ایرنا در این رابطه گفته بود: دریافت هزینه بابت نسخه‌نویسی در خدمات الکترونیک با حذف دفترچه‌های بیمه قانونی بوده و انجمن داروسازان منتظر مصوبه هیات وزیران در این زمینه است.

انتهای پیام/د

  • منبع خبر : ایرنا