راهیابی ۷۰ درصد کانون‌های مساجد قم به مرحله دوم رویداد ملی فهما
راهیابی ۷۰ درصد کانون‌های مساجد قم به مرحله دوم رویداد ملی فهما

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی مساجد قم از راهیابی 70 درصد از کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان قم به مرحله دوم رویداد ملی فهما خبر داد.

 

به  گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، حجت‌الاسلام سعید روحانی با اشاره به سومین رویداد ملی فهما با شعار «به توان مردم»،گفت: کانون های فرهنگی هنری مساجد از مراکز مهم برای تحقق اهداف اصیل انقلاب اسلامی هستند که همیشه مطابق با شرایط و اقتضائات روز و بررسی و احصاء نیازهای فرهنگی جامعه ایفاگر نقش سازنده در جامعه اسلامی بوده اند. حضور مطلوب و اثر بخش کانون های فرهنگی هنری در عرصه های مختلف با محوریت مساجد، به صورت خودجوش و برخاسته از انگیزه های متعهد و استعدادهای ناب انقلابی، مبیّن کارکردهای مفید و چندمنظوره این ساختار تشکیلاتی منسجم و با قابلیت بالاست.

مدیر ستاد کانون های فرهنگی هنری مساجد استان قم ادامه داد: در شرایط موجود فضای فرهنگی کشور تقویت جریان های مفید و کارآمد مسجدی با استفاده از ظرفیت هایقابل توجه موجود در مساجد و مشارکت فعال کانون های فرهنگی هنری مساجد از ضروریات است.

حجت الاسلام والمسلمین روحانی  در ادامه تصریح کرد: سومین رویداد ملی فهما پس از تجربه برگزاری اولین رویداد ملی فهمادر سال۱۳۹۸وطرح ملی ایران قوی برگزار شد.این رویداد ضمن هدف انگیزه بخشی به کانون های فرهنگی هنری ، امکان سنجش تعیین وضعیت کانون ها نسبت به سایر کانون ها در زمینه های  مختلف را ایجاد کرد و با لحاظ محدودیت ها، اقتضائات جغرافیایی و ظرفیت های محلی رتبه بندی انجام می شود.

وی ادامه داد: با این نگاه و باتوجه به تجربه دو سال گذشته وبهره مندی از نظر مدیران و کارشناسان ستادی و کانون های برتر در کل کشور، فرآیند ارزیابی و انتخاب کانون های برتر در دو مرحله استانی و کشوری انجام می شود.

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجدقم افزود: رویداد ملی به توان مردم در ۱۲ رواق با بیش از ۴۰ عنوان برنامه برگزار ‌شد که با ایجاد رقابت سالم در سامانه مجازی بچه‌های مسجد به دنبال شناسایی کانون‌های توانمند مساجد در اجرای برنامه های فرهنگی هنری برای جذب جوانان و نوجوانان به مساجد است.

وی با بیان اینکه ۴۲۷ کانون فرهنگی هنری مساجد قم در این رویداد به رقابت با کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور پرداختند تصریح کرد: ۷۰درصد از کانون‌های فرهنگی هنری مساجد قم توانستند با کسب حدنساب امتیازات لازم در هر رواق به  مرحله بعدی رویداد ملی فهما راه پیدا کنند.

حجت الاسلام والمسلمین روحانی با بیان اینکه در کل کشور ۴۲۰۰ کانون از مرجله  اول عبور کرده اند گفت: از مجموع ۴۲۷ کانون فعال در استان قم، ۲۹۶ کانون به مرحله دوم راه پیدا کرده اند که از این تعداد قرار است بعد از داوری تعداد ۵۲ کانون به مرحله نهایی راه پیدا کنند که بعد از داوری نهایی کانون های برتر اعلام خواهند شد.

لازم به ذکر است علاوه بر شاخص های اختصاصی، کسب ۶۰-۷۰درصد امتیاز رواق مورد نظر، دریافت مجوزالکترونیکی از سامانه فهما و کسب حداقل۳۰-۴۰ درصد امتیاز در رواق های نور و یک رواق از شبستان هنر  از شاخص های عمومی انتخاب کانون های برتر در هر رواق است.

انتهای پیام/د